Czas wjechać w góry! Bike Atelier MTB Maraton w niedzielę w Ustroniu

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Czas wjechać w góry! Bike Atelier MTB Maraton w niedzielę w Ustroniu

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Szykujcie się na prawdziwie górskie MTB – mówi Grzegorz Smaczyński, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

Już w niedzielę w Ustroniu odbędzie się wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. W ubiegłym wystartowało w nim w Ustroniu 950 osób.

To było kolarstwo górskie pełną gębą – powiedział Adam Kuśka, jeden z uczestników ubiegłorocznego Bike Atelier MTB Maratonu w Ustroniu. Już w niedzielę będzie można stwierdzić to samo. 19 maja wyścig w ramach jednej z najpopularniejszej serii maratonów w Polsce odbędzie się w uzdrowiskowej miejscowości. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas w mieście przyjaznym rowerzystom – mówi Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia. – Szykujcie się na prawdziwe górskie MTB, do zobaczenia na starcie – dodaje Grzegorz Smaczyński, organizator wyścigu.

Maraton wystartuje w pobliżu amfiteatru, z deptaku wzdłuż rzeki. To miejsce będzie również metą niedzielnej rywalizacji. Najmocniejsi mogą się zdecydować na 49-km dystans Pro. Trzeba będzie na nim pokonać aż 2000 m przewyższenia. Dla dystansu Hobby organizatorzy przygotowali 32-km trasę i prawie 1200 metrów przewyższenia. Dystans Family to z kolei 20 km trasy i niemal 600 metrów przewyższenia. W kategorii tej pod okiem opiekunów mogą wystartować kilkunastoletni pasjonaci kolarstwa. Na najmłodszych czeka w Ustroniu rywalizacja Kido. Na specjalnie dostosowanych trasach mogą w niej startować mali rowerzyści na dwóch albo czterech kółkach, a nawet rowerkach biegowych.

W ubiegłym roku najdłuższy dystans Bike Atelier MTB Maratony wygrał Mateusz Nieboras z JBG 2 CryoSpace MTB Team. – Strome, bardzo ciężkie i długie podjazdy nadawały wysoki poziom rywalizacji, a zjazdy pozwalały na chwilę oddechu i zabawę z rowerem. Miejscami pojawiały się też ciekawe singletracki, szutry czy asfalty. Przy trasie nie brakowało kibiców, którzy też są częścią całej imprezy. Trasa była oznakowana wzorowo, a całą organizację wyścigu oceniam na piątkę – powiedział po wyścigu.

W tym roku trasa została zmodyfikowana w stosunku do poprzedniego wyścigu. Zawodnicy pojadą granią Równicy, Trzech Kopców i Orłowej. Startujący na dystansie Pro zahaczą też o Brennę-Leśnicę, przyjdzie im się zmierzyć z Grabową i Bukową. Niezależnie od dystansu, można być pewnym, że w Ustroniu będzie można posmakować kolarstwa górskiego w dobrym wydaniu. Do końca piątku można się zapisać na wyścig na www.bikeateliermaraton.pl, w sobotę i w dniu wyścigu można to zrobić w biurze zawodów.

Program Bike Atelier MTB Maratonu w Ustroniu
Ustroń, ul. Parkowa (obok amfiteatru)

Zapisy w biurze zawodów
Sobota: godz. 17.00 – 19.00
Niedziela: godz. 8.00 – 10.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych 7-8 lat oraz 9-11 lat
godz. 10.00 – 11.00

Ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY
godz. 11.00

Start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMILY
godz. 11.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO
Rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat
godz. 11.50 – 12.20

fot. Magdalena Wójcik

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0