Głowno Gold Race 2019, czyli tegoroczne rozpoczęcie cyklu Road Tour

Głowno Gold Race 2019, czyli tegoroczne rozpoczęcie cyklu Road Tour

REKLAMA
Podążaj za blaskiem Gwiazdy Południa
Rollercoaster emocji dla zawodników Kross Racing Team w Andorze
Nowa strona internetowa marki BMC
II miejsce dla Michaliny Ziółkowskiej w Jeleniej Górze
[PR] Kolarskie Czwartki

Dość powiedzieć, że przy organizacji majowego wyścigu zaangażowane były aż dwie kolarskie legendy, mistrzowie Polski i zwycięzcy Tour de Pologne, czyli Dariusz Baranowski i Cezary Zamana.

Wspólnymi siłami wytyczyli dwie trasy: Pro (100 km) oraz ½ Pro (57 km), dostosowane dla bardziej lub mniej zaawansowanych zawodników.

„Na trasie najlepiej poczują się wszechstronni kolarze, którzy potrafią zająć dobre miejsce w peletonie, wypracować przewagę na podjazdach, a następnie powalczyć jeszcze na wieńczącej cały wyścig długiej prostej” – zapowiada Cezary Zamana. „Ta ostatnia prosta dająca możliwość rozpędzenia się do 60 km/h jest zresztą przysłowiową kropką nad i całej rywalizacji. Trasa usłana jest krótkimi podjazdami, zakrętami i otwartym terenem, po którym lub hulać zmieniający się wiatr. A jego kierunek zmienia się wraz z każdym kolejnym zakrętem, który peleton będzie musiał pokonać” – dodaje dyrektor sportowy Road Tour. Warto dodać, że uczestnikom Głowno Gold Race przyjdzie rywalizować w tych samych miejscach, gdzie siódme poty wylewał z siebie Dariusz Baranowski, trenując przed swoimi startami w Tour de France. „

O pierwsze miejsce będzie można rywalizować w kategorii open, a także w 18 kategoriach wiekowych. Ale szans na prestiżowe zwycięstwo będzie więcej.

W Głownie odbędzie się I Memoriał im. Henryka Kosiorka, który zapoczątkował kolarstwo szosowe w Głownie. „Henryk Kosiorek całe swoje życie poświęcił dla kolarstwa. Był kolarzem, trenerem, działaczem i organizatorem wyścigów. Wielokrotnie przygotowywał mnie do startów w zawodowym peletonie” – wspomina Dariusz Baranowski, inicjator przeprowadzenia tego memoriału. Ta specjalna klasyfikacja zostanie przeprowadzona na dystansie ½ Pro w kategorii open.

Na dystansie Pro dodatkowa rywalizacja będzie toczyć się w ramach  XXII Memoriału im. Jana Gorzkiewicza, który zapoczątkował kolarstwo szosowe w Głownie.

Kolarskim błysnąć będzie można także na premii sponsorowanej przez firmę Danielo Sportswear. Premia będzie zorganizowana dla obu dystansów. Kolarze z dystansu 1/2 Pro pokonają ją podczas pierwszej rundy. Na dystansie Pro premia będzie na drugiej rundzie. Zwycięzcy premii z obu dystansów otrzymają od firmy Danielo nagrody o wartości 300 zł każda.

Cała ta rywalizacja zorganizowana będzie na najwyższym poziomie. Profesjonalne zabezpieczenie tras przy pełnym zaangażowaniu policjantów oraz zastępów straży pożarnej. Reporterskie zdjęcia w pełni oddające piękno kolarskiego sportu. I wreszcie, pomiar czasu z dokładnością co do milisekundy, dzięki czemu nawet przy najbardziej zaciętym sprinterskim finiszu możliwe będzie wyłonienie zwycięzcy.

Organizatorzy Głowno Gold Race pomyśleli także o rodzinach i kibicach zawodników. Baza zawodów zostanie ulokowana na rekreacyjnym terenie nad Zalewem Mrożyczka w Głownie. To tam w dniu wyścigu odbędzie się także dziecięca impreza, czyli darmowy wyścig z Rybką MiniMini+ dla przedszkolaków.

Zapisy na Głowno Gold Race już trwają. Wszystkie szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie wyścigu: https://www.tour.zamanagroup.pl/?stat=454&ord=2 Ci kolarze, którzy zarejestrują się do końca kwietnia, w prezencie otrzymają skarpety od firmy Danielo Sportswear.

COMMENTS

DISQUS: 0