LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku

Podsumowanie Cyklo Sierakowice MTB
Specialized Stumpjumer 2018 i prawdopodobnie najlepsze komercyjne kolarskie wideo
Jakub Zamroźniak z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na Pucharze Świata w Andorze
CryoSpace Bike Adventure. Wracamy za rok!
Zapisy ruszyły. Szosowy Klasyk pojedzie Via Dolny Śląsk

Serock ponownie oczarował amatorów MTB. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa, po prawie 10 latach przerwy odwiedził jedno z najstarszych miast na Mazowszu.

Mimo dość kapryśnej pogody w zawodach wzięło udział aż 800 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Powrót do Serocka okazał się strzałem w dziesiątkę!

To był trzeci etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się w samym sercu Serocka na przepięknym, zabytkowym Rynku położonym nad rzeką Narwią i Jeziorem Zegrzyńskim. Trasa malownicza i zarazem jak na Mazowsze dość pofałdowana. Kolarze mieli do pokonania najbardziej urokliwe miejsca Gminy Serock m.in. Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. Sam finisz był również bardzo atrakcyjny i wymagający. Ostatnie 300 metrów to niemal pionowy podjazd na Rynek. Peleton na rowerach górskich, przy aplauzie kibiców, poradził sobie z nim doskonale.

Na trasie MAX (52 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), finiszując przed Arkadiuszem Jusińskim (Świat Rowerów Team) i Piotrem Kryńskim (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado), przed Izabelą Kamińską (IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Katarzyną Ebert (New Age Fitness SklepRowerowy.pl).

Dystans MINI (27 km) najszybciej pokonał Paweł Baranek (IPA Bike Team), wyprzedzając Mateusza Rochowiaka (Kross Staff Team) i Przemysława Baranowskiego (Ramę na Ramię). W rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Katarzyną Skurą (Jakoobcycles BKK Team) i Bożeną Bednarczyk (Bikeholic Team Ostrów Mazowiecka).

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (10 km). Wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Langer (Warszawski Klub Kolarski), przed Bartoszem Węgrzynowskim (Bike Salon Team) i Jakubem Gregorowiczem (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Katarzyna Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Zuzanną Gruszewską (Mława) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Serock był również areną rywalizacji policjantów i policjantek z całej Polski. Na dystansie MINI (27 km) odbył się drugi z pięciu etapów zaliczanych do tegorocznego cyklu Wyścigów MTB o Puchar Komendanta Głównego Policji. Wśród mężczyzn najszybszy był Paweł Baranek (IPA Bike Team, KSP Warszawa), przed Radosławem Wasilewskim (KMP Zamość) i Piotrem Ścigałą (Nice Jura Bike Częstochowa). Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Lipińska (KPP Golub-Dobrzyń), przed Anną Kędrą (Kraśniczyn) i Anną Plich (Bełchatów). Kolejny trzeci etap cyklu o Puchar KGP zostanie rozegrany 8 czerwca podczas LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie koło Włodawy w województwie lubelskim.

W rywalizacji drużynowej w Serocku triumfował KK Catena Wyszków, przed Świat Rowerów Team i IM Logistic Rafbike Cycling Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Bike Salon Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Dorszami i Bickimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Anna Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team).

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Serock, przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Serocku, Powiatem Legionowskim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

COMMENTS

DISQUS: 0