Wiosenna edycja Garmin MTB Series dla Bogdziewicza i Zabrockiej

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Niedzielny finał w Sopocie zakończył tegoroczną, wiosenną edycję cyklu Garmin MTB Series 2019! Amatorzy MTB mieli okazję ścigać się na kolejnej, wymagającej trasie.

Podczas sopockiego etapu na zawodników czekało mnóstwo ciekawych i trudnych fragmentów, a jak przystało na finał trasa była zdecydowanie najtrudniejsza ze wszystkich etapów edycji. Zapisy na jesienną edycję cyklu ruszają już dzisiaj (29 kwietnia) o godz. 12:00!

Inauguracja wiosennej edycji odbyła się 7 kwietnia w Gdańsku, drugi etap miał miejsce 14 kwietnia w Kolbudach, a wielki finał 28 kwietnia w Sopocie.

Do udziału w rywalizacji podczas każdego z trzech etapów edycji zgłosiło się ponad pół tysiąca kolarzy!Podczas zawodów zwieńczających rywalizację w wiosennej edycji Garmin MTB Series w Sopocie kolarze mieli ostatnią szansę na poprawę swojej pozycji w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji cyklu, która była sumą czasów wszystkich trzech etapów na danym dystansie. Rywalizacja w Sopocie rozstrzygnęła walkę o miejsca w klasyfikacji generalnej! Zawodnicy z dystansu MAXI, z dotychczasowym liderem klasyfikacji generalnej Michałem Bogdziewiczem, ruszyli na trasę punktualnie o godz. 11:00.

Od samego początku rozgrywała się walka między prowadzącym w klasyfikacji Bogdziewiczem, a Piotrem Rzeszutkiem, który przez zawodami w Sopocie plasował się na drugim miejscu w generalce. Na drugą pętlę kolarze wjeżdżali w duecie, zostawiając daleko w tyle resztę stawki. Na drugiej pętli Rzeszutek zaliczył jednak porządny upadek co pozwoliło Michałowi Bogdziewiczowi (Apteka Gemini) spokojnie dowieźć przewagę do mety, zwyciężyć z dużą przewagą w Sopocie (02:25:28), a tym samym w całej wiosennej edycji!

Jako drugi w Sopocie finiszował Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl, 02:25:29). Trzecie miejsce na podium przypadło Mateuszowi Mrozowi (MrózRowery Team, 02:26:44). Michał Bogdziewicz zwyciężył w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2019 na dystansie MAXI z łącznym czasem 06:35:40, a tym samym pokonał Piotra Rzeszutka (Klub Kolarski Lew Lębork, 06:45:37) i Przemysława Ebertowskiego (ASE Trek Gdynia, 06:45:49).

W rywalizacji kobiet na długim dystansie zwyciężyła niekwestionowana liderka wiosennej edycji Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 03:09:24), a druga była zajmująca przed wyścigiem drugie miejsce w generalce Justyna Machowska (VO2max MTB Team, 03:40:54). Trzecia na mecie w Sopocie była Katarzyna Rompa (Luk-Connect Racing Team, 03:58:40). Aleksandra Zabrocka i Justyna Machowska podzieliły się miejscami na podium w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji Garmin MTB Series 2019. Triumfowała Zabrocka z łącznym czasem 08:13:19, drugą kobietą, która ukończyła trzy etapy wiosennych zmagań była właśnie Justyna Machowska, jej czas to 09:43:34.

W ramach rywalizacji na dystansie MINI kolejny etap wiosennej edycji wygrał Robert Banach (Apteka Gemini Team, 01:13:03). Drugie miejsce na podium w Sopocie zajął lider klasyfikacji generalnej po dwóch etapach Damian Ciba (TA KO Team, 01:14:31). Trzecie miejsce zajął Sławek Pituch (TA KO Team, 01:15:16).

Klasyfikację generalną cyklu na dystansie MINI wygrał Damian Ciba (03:26:20) z przewagą nieco ponad minutę nad drugim Robertem Banachem (03:27:46). Trzecie miejsce w „generalce” mężczyzn na dystansie MINI zajął Sławek Pituch z czasem 03:29:00.

Podobnie sytuacja wyglądała w wyścigu pań na krótszym dystansie, w którym liderka po etapach w Gdańsku i Kolbudach, nie dała szans na wygraną pozostałym rywalkom w Sopocie. Ewelina Cywińska (MajBike Team, 01:35:28), bo o niej mowa pokonała drugą Marzenę Janczarską (01:36:26). Trzecia na mecie zameldowała się Kamila Gurzyńska (Sara Workwear Wheel, 01:36:56).

W klasyfikacji generalnej dystansu MINI zwyciężyła prowadząca od początku Ewelina Cywińska 04:20:58, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyła Kamila Gurzyńska z łącznym czasem 04:27:55, a trzecie Monika Kulling 04:30:09.

Każdy uczestnik, który ukończył, wszystkie trzy etapy wiosennej edycji Garmin MTB Series 2019 otrzymał medal finishera. Impreza w Sopocie zakończyła zmagania kolarzy w edycji wiosennej, ale to jeszcze nie koniec kolarskich zmagań podczas Garmin MTB Series w tym roku. Na zawodników czeka jeszcze niezwykle atrakcyjna, druga część sezonu, kiedy to odbędzie się tradycyjnie jesienna edycja cyklu. Zapisy na zawody w Wejherowie (22.09), Stężycy (29.09) i Rumi (06.10) ruszają już dzisiaj (poniedziałek – 29 kwietnia) o godz. 12:00!