Tykocin udanie zadebiutował na Maratonach Kresowych

Tykocin udanie zadebiutował na Maratonach Kresowych

Mazovia w Rawie Mazowieckiej w najbliższy weekend
[PR] Emocjonujące przełaje w Koziegłowach i Szczekocinach
[PR] Gunn-Rita Dahle Flesjaa znów najlepsza
Taurus Basic – nowe bagażniki rowerowe na hak
MTB Cross Maraton 2016 – Daleszyce na start [PR]

Na najdłuższym dystansie (57,5 km) zwyciężył Litwin, Arnoldas Valiauga (Colibri Cycling Team) z czasem 02:12:54. Białorusin Yeuheni Novosad jeżdżący w barwach polskiej drużyny CST 7R MTB Team tym razem był drugi, przegrywając finisz o niespełna sekundę. Trzecim zawodnikiem maratonu był Polak, Wiktor Gindorowicz (Absolute Bikes.pl Team).

Yeuheni Novosad CST 7R MTB Team: “Już na pierwszym okrążeniu zauważyłem miejsce na możliwy atak. Niestety na 10 km do mety, do mojej tylnej przerzutki wleciała gałąź, przez co spadł łańcuch i zaklinował się. Wyeliminowanie tego irytującego zdarzenia zajęło mi nie więcej niż 30 s., ale rywale natychmiast skorzystali z okazji i próbowali uciec.

Udało mi się dogonić Litwina. Poszedłem do mety na pierwszej pozycji, i zbyt wcześnie otworzyłem sprint, zabrakło sił, żeby dociągnąć do finiszu. Z boku zobaczyłem Litwina, który próbował zaatakować z lewej strony. W pierwszej chwili chciałem blokować jego trajektorię, ale od razu pomyślałem, że to nie jest sportowe i należy walczyć uczciwie”

Wiktor Gindorowicz Absolute Bikes.pl Team : “Ogólnie maraton zaliczam jak najbardziej na plus, noga powiedzmy, że już tam trochę się mnie słucha. Finalny wygrany finisz gdzieś tam z lekkim zapasem mocy utwierdza mnie, że wszystko idzie w dobrym kierunku :-)”

Wśród Pań zwyciężyła Aleksandra Zinówko (MTB Team Refleks) przed Katarzyną Błaszczak (Azart Peleton Chełm).

Emocjonująca walka o zwycięstwo rozegrała się również na dystansie Półmaraton. Z sześcioosobowej ucieczki najskuteczniejszy na finiszu okazał się Dawid Bojarczak (AGR Podlasie), który wygrał ze Sławomirem Pomianem (Magic Team Digitronic Autogas) i Radosławem Lotkowskim (MTB Augustów Team). Agnieszka Pomian (Magic Team Digitronic Autogas) z dużą przewagą wygrała nad Aleksandrą Khitruskho (Mistral-Grodno SA-Radio Białystok). Trzecie miejsce zajęła Edyta Kryńska BLU Team Refleks.

Na nowym w tym sezonie dystansie Liv Fit triumfowali Aliaksandr Lepesha z Velogrodna i Ewa Krasucka-Błachnio (Triathlon Siedlce Club). W Mini zwyciężyli Jan Kaźmierowski z SKK Sokół i Zuzanna Marecka z UKS Wygoda Białystok.

Rywalizować w tak pięknych okolicznościach przyrody mogli wszyscy chętni. Najmłodsi uczestnicy MIKRO rozpoczęli ściganie już o godzinie 10.00. Najstarszym uczestnikiem Półmaratonu był Jonas Vilunas z Wilna (Inzynieria) świętujący w tym roku 80-te urodziny!

Tykocin wywarł bardzo pozytywne wrażenia zarówno wśród zawodników, jak i zgromadzonych tłumnie kibiców. Uczestnicy podkreślali niezwykły klimat miasteczka i gościnność jego mieszkańców.

Wyścig odbył się przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tykocinie oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównymi sponsorami są: sklepy rowerowe Peleton, ECOBI, Garmin, Velo Sp. z o.o., Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

Kolejny wyścig z cyklu Maratony Kresowe zostanie rozegrany w podwileńskim Niemenczynie na terytorium Republiki Litewskiej 1 maja. Więcej informacji: maratonykresowe.pl

COMMENTS

DISQUS: 0