Piotr Rzeszutek i Aleksandra Zabrocka zwyciężają w Kolbudach

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Piotr Rzeszutek i Aleksandra Zabrocka zwyciężają w Kolbudach

Mamy za sobą kolejny etap wiosennej edycji Garmin MTB Series 2019 w Kolbudach. Po wymagającym technicznie etapie w Gdańsku, przyszedł czas na wyścig na znaczenie szybszej trasie.

Do startu w zawodach zgłosiło się blisko pół tysiąca kolarzy, którzy zaprezentowali wysoki poziom sportowy, co jest doskonałą zapowiedzią tego, co będzie się działo podczas finałowego wyścigu w Sopocie, który odbędzie się już 28 kwietnia.

Zawodnicy ponownie ściągali się na dwóch dystansach: MINI (ok. 25 km) oraz MAXI (ok. 50 km). Cykl Garmin MTB Series po raz drugi zagościł w gminie Kolbudy, która oferuje niezwykle malownicze, ale wymagające i różnorodne trasy, o czym najlepiej przekonali się sami kolarze. Rywalizacja na dystansie MAXI przebiegała inaczej niż ta w Gdańsku, ponieważ od początku nie było lidera, który miałby znaczną przewagę nad innymi. W połowie pierwszej pętli utworzyła się trzyosobowa grupa prowadząca, w której znaleźli się: Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork), Piotr Polus (wyspeka.pl) oraz Michał Bogdziewicz (APTEKA Gemini). Na mecie pierwszy był jednak Piotr Rzeszutek (02:01:23,05), ułamki sekundy zanim Piotr Polus (02:01:23,36), którzy w końcowym etapie dość znacznie wyprzedzili trzeciego na mecie Michała Bogdziewicza (02:02:45).

„Trasa w Kolbudach mi odpowiada, chyba musi mi odpowiadać, bo już drugi raz z rzędu tu wygrywam! Dzisiaj było szybko, a poziom zawodów był bardzo wysoki. Mój brat uciekał przez pierwsze 15 km wyścigu, ja odpoczywałem. Później już zdecydowaliśmy się na atak wspólnie z Michałem Bogdziewiczem i Piotrem Polusem, z którymi jechałem już całą drugą pętlę. Tempo jeszcze podkręciliśmy i Michał został trochę z tyłu, a my z drugim Piotrkiem już do samej mety full gaz”. – powiedział Piotr Rzeszutek, zwycięzca etapu w Kolbudach.

Najlepszą kobietą na dystansie MAXI ponownie była Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 02:26:02). Drugie miejsce na podium, podobnie jak w Gdańsku, zajęła Justyna Machowska (VO2max MTB Team, 02:53:20). Trzecia na mecie zameldowała się Katarzyna Kuczorska (TA KO Team, 03:10:48).

Znakomite ściganie zaprezentowali również zawodnicy rywalizujący na dystansie MINI. Tym razem pierwszy był Damian Ciba (TA KO Team, 01:04:49), który w zeszłym tygodniu w Gdańsku stał na drugim stopniu podium. Drugi był Tomasz Marzec (Toyota Kawisbike Team Słupsk, 01:04:51). Trzecie miejsce przypadło Sławkowi Pituchowi (TA KO Team, 01:05:48).

Wyścig Pań na dystansie MINI w Kolbudach, tak jak przed tygodniem, układał się pod dyktando Eweliny Cywińskiej (MajBike Team), która zwyciężyła z czasem 01:20:25 i jest na doskonałej drodze po triumf w klasyfikacji generalnej całej wiosennej edycji tegorocznego cyklu. Druga na mecie zameldowała się Kamila Gurzyńska (Sara Workwear Wheel, 01:22:02), a trzecia Monika Kulling (01:22:10).

Teraz zawodnicy będą mieli chwilę oddechu i moment na regenerację, by ostatecznie zmierzyć się podczas finałowego etapu wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2019 w Sopocie. Walka o jak najlepsze miejsca w generalce nabrała rumieńców, a już za dwa tygodnie czekają nas ostateczne rozstrzygnięcia, wręczenie nagród i dekoracja finisherów. Kolarze spotkają się na starcie w okolicach Opery Leśnej w niedzielę – 28 kwietnia.

Cały czas można się jeszcze zapisać na zawody finałowe wypełniając formularz zgłoszeniowy.

COMMENTS

DISQUS: 0