Patryk Piasecki (Piasecki Concept) – Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Legionowo

Patryk Piasecki (Piasecki Concept) – Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Legionowo

REKLAMA
Gabriela Wojtyła (Superior Zator) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa
Mariusz Gil (Team Gil) – Mistrzostwa Polski CX, Sławno
Jarosław Wołosiuk (CryoSpace Olsztyn) – Milko Mazury MTB, Olsztyn
Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Puchar Polski CX / CX klasy “B”- Rzeniszów / Masłońskie
Paula Gorycka (Struby BiXS) – Puchar Czech, Praga

Kolejny weekend na Mazowszu i kolejne dobre wrażenia, tym razem z Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Nie ma już śladu po atmosferze zimowych treningów – w stawce czuć bojowe podejście do sezonu i super. Oczywiście nie zabrakło objawów tego nastawienia i ataki ruszyły od samego startu. Nie mogłem odpuścić sobie tej zabawy, tym bardziej, że płaska trasa aż do tego prowokowała.

Od początku starałem się atakować, co sprowadziło mnie do samotnej jazdy na czele przez 3/4 wyścigu. Na 30-40 sekund za sobą miałem 3-osobową grupkę i należą się chłopakom gratulacje, bo widać, że dobrze przepracowali zimę. Na 20 km do mety doskoczył do mnie Kamil Kuszmider. Jednak na ostatnich trzech kilometrach wykorzystałem to, że było z czego pociągnąć i ten ostateczny atak zapewnił mi zwycięstwo.

Gorącą atmosferę i dynamiczną jazdę zapewniły nam nie tylko szybka trasa i zawodnicy, którzy ewidentnie zostali wciągnięci w wyścigowy rytm. Miłą niespodziankę sprawiło w Legionowie wielu kibiców. Może to zapowiedź ożywienia wśród fanów kolarstwa?

COMMENTS

DISQUS: 1