Patryk Piasecki (Piasecki Concept) – Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Legionowo

Patryk Piasecki (Piasecki Concept) – Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Legionowo

Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCM, Wałbrzych
Izabela Macutkiewicz (ProWomen MTB) – Poland Bike – Góra Kalwaria
Katarzyna Solus – Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) – Mistrzostwa Europy MTB, Szwecja
Adam Adamkiewicz (Real 64sto) o celach na drugą część sezonu
Maciej Jeziorski (Romet Factory Team) – Puchar Polski XCO, Głuchołazy

Kolejny weekend na Mazowszu i kolejne dobre wrażenia, tym razem z Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Nie ma już śladu po atmosferze zimowych treningów – w stawce czuć bojowe podejście do sezonu i super. Oczywiście nie zabrakło objawów tego nastawienia i ataki ruszyły od samego startu. Nie mogłem odpuścić sobie tej zabawy, tym bardziej, że płaska trasa aż do tego prowokowała.

Od początku starałem się atakować, co sprowadziło mnie do samotnej jazdy na czele przez 3/4 wyścigu. Na 30-40 sekund za sobą miałem 3-osobową grupkę i należą się chłopakom gratulacje, bo widać, że dobrze przepracowali zimę. Na 20 km do mety doskoczył do mnie Kamil Kuszmider. Jednak na ostatnich trzech kilometrach wykorzystałem to, że było z czego pociągnąć i ten ostateczny atak zapewnił mi zwycięstwo.

Gorącą atmosferę i dynamiczną jazdę zapewniły nam nie tylko szybka trasa i zawodnicy, którzy ewidentnie zostali wciągnięci w wyścigowy rytm. Miłą niespodziankę sprawiło w Legionowie wielu kibiców. Może to zapowiedź ożywienia wśród fanów kolarstwa?

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1