Nowy sezon Cisowianka Mazovia MTB Marathon rusza w przyszły weekend

Nowy sezon Cisowianka Mazovia MTB Marathon rusza w przyszły weekend

REKLAMA
Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie 20 maja
Mazovia w Rawie Mazowieckiej w najbliższy weekend
Ze złotą kartą Zamana Group w nowy sezon
Cisowianka Mazovia MTB Marathon z nową trasą w Rawie Mazowieckiej
Deszcz lepszy niż energetyk, czyli Mazovia w Janowie Lubelskim

15 lat w wysokim tempie. To zasługa sekretnego know-how Cezarego Zamany, tego samego, który pozwalał mu sięgnąć po tytuł mistrza Polski czy triumf w Tour de Pologne, że Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozpoczyna swój 15. sezon z tak wielką werwą.

Ten zapał widać chociażby po geograficznym zasięgu Mazovii, której tytularnym sponsorem jest ponownie Cisowianka. Wbrew swojej nazwie, cykl zabierze zawodników w różne zakątki Polski. Najwięcej maratonów odbędzie się oczywiście na terenie województwa mazowieckiego. Ale będzie również magiczna Lubelszczyzna ze swoim dzikim Roztoczem czy Puławami, słynącymi na całą Europę z głębokich wąwozów. Peleton przejedzie przez Krainę 1000 Jezior, odwiedzając Olsztyn i Ełk. Wiele wyzwań czeka na ziemi łódzkiej – w Rawie Mazowieckiej oraz Andrespolu.

W każdej z tych miejscówek coś, za co Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest chwalona niezmiennie od 14 lat. Trasy. Kolarskie doświadczenie Cezarego Zamany umożliwia mu takie wytyczenie ścieżek, by zawrzeć w nich maksimum sportowych wyzwań. Ciągnące się kilometrami single tracki. Podjazdy, które na długo zostają w pamięci (a czasem także i w nogach). Zmieniające się jak w kalejdoskopie krajobrazy: lasy, jeziora, rzeki czy kotliny. Do minimum zredukowane wolne czy nudne, przejazdowe odcinki. W zamian maksimum frajdy wyciśnięte z każdego kilometra. Lokalizacje maratonów zostały wybrane tak, by nie brakowało w nich atrakcji turystyczno-rekreacyjnych. Dzięki nim zawodnicy wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli zrelaksować się po maratonie. A przy okazji zobaczyć ciekawy zakątek Polski.

Wszystkie z 13 tras będą dostępne w 4 zróżnicowanych dystansach. Młodzi spróbują swoich sił na Hobby, początkujący i seniorzy na Fit, zaś najbardziej zahartowani i gotowi na najtrudniejsze wyzwania ruszą na ½ Pro oraz Pro. Poszczególne dystanse będą startowały oddzielnie, gwarantując pełne bezpieczeństwo i komfort, bez względu na umiejętności.
Sportowych emocji posmakują także przedszkolaki. Ich do startu zaprasza znana z telewizyjnego programu Rybka, patronująca MiniMini+ Mazovia. Podczas każdej imprezy maluchy, przy entuzjastycznym dopingu rodziców, będą ścigać się na bezpiecznej trasie.

Doskonałe tempo cyklu maratonów MTB Cezarego Zamany może dziwić nie tylko z uwagi na wiek cyklu, ale również wielki wór medali, pucharów i nagród, który Cisowianka Mazovia MTB Marathon targa na swoich barkach. Całosezonowa rywalizacja toczyć się będzie w takich klasyfikacjach jak indywidualna, dla par, drużynowa dla dzieci na Hobby, drużynowa Junior, drużynowa oraz rodzinna. W klasyfikacji generalnej honorowanych będzie 10 pierwszych miejsc, zarówno indywidualnie w kategoriach wiekowych, jak i w parach, drużynach i rodzinach.

Medal będzie można zdobyć również za przejechanie 8 maratonów. Ukończenie tylu zawodów gwarantuje również uwzględnienie w klasyfikacji generalnej. Dojechanie do mety na przynajmniej 12 maratonach skutkować będzie ekskluzywnym wyróżnieniem w postaci koszulki Finisher’19 z limitowanej kolekcji. Specjalną nagrodę Fair Play przewidziano dla zawodników, którzy wykażą się szlachetnym zachowaniem wobec swoich konkurentów.

Ale i to nie wszystkie możliwości sięgnięcia po prestiżowy tytuł. Nowością w tym sezonie będzie aż 5 pucharów regionalnych, których tytularnym sponsorem jest Continental. Ich zwycięzcami zostaną ci, którzy na maratonach wchodzących w skład danego pucharu zdobędą najwięcej punktów. Na sezon 2019 Cezary Zamana wraz z Continental przygotował takie wyzwania jak:

Continental MTB Mazowsze (Legionowo, Mława, Ciechanów, Józefów, Piaseczno)
Continental MTB Łódzkie (Rawa Mazowiecka, Andrespol)
Continental MTB Lubelskie (Janów Lubelski, Puławy)
Continental MTB Kujawy i Pomorze (Zarzeczewo, Brodnica)
Continental MTB Warmia i Mazury MTB Cup (Olsztyn, Ełk).

Na każdym z trzynastu tegorocznych maratonów na dystansach ½ Pro i Pro wyznaczony będzie odcinek specjalny Continental, za pokonanie którego najszybszy zawodnik otrzyma voucher o wartości 800 zł na zakup produktów motoryzacyjnych tej niemieckiej firmy

Przez minione lata społeczność Cisowianka Mazovia MTB Marathon bardzo ceniła sobie dostęp do Cyklopedii. To rozbudowana i aktualizowana niemal codziennie baza wyników tysięcy kolarzy, którzy dzięki niej mają łatwy dostęp do własnych statystyk, często bardzo szczegółowych. W tym sezonie w profilach Cyklopedii znajdą się zdjęcia finiszujących zawodników. Fotografie będą robione na macie każdemu kolarzowi, po czym automatycznie przesyłane do Cyklopedii. Z finiszów prowadzony będzie także streaming na żywo, a następnie taki film będzie można obejrzeć na kanale Zamana Group w serwisie YouTube.

Fan page Cisowianka Mazovia MTB Marathon będzie zachęcał do regularnych odwiedzin nie tylko wielką porcją zdjęć po każdym maratonie, ale również za sprawą konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do zdobycia będą upominki marki Lirene oraz Buff. Z prezentami będzie można wyjechać również z maratonu – nowoczesne uchwyty rowerowe Lotos ufundowała firma Inter Pack.

Jak na dłoni widać więc, że po czternastu sezonach Cisowianka Mazovia MTB Marathon nie wykazuje ani cienia zadyszki. Wręcz przeciwnie: wprowadzone nowości połączone ze sprawdzonymi i lubianymi elementami zwiastują satysfakcjonującą jazdę w trzynastu maratonach.

Dlatego już teraz można w ciemno zapisywać się na poszczególne imprezy. Warto skorzystać też z dostępnych pakietów startowych: Max i Flex. Ten pierwszy daje gwarancję startu w każdym maratonie w sezonie 2019, a drugi – w 6 wybranych.

COMMENTS

DISQUS: 0