Plan na weekend 13/2019

HomeRóżności

Plan na weekend 13/2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kiedy w kalendarzu pojawia się Kamptal-Klassik-Trophy w Langenlois, to wiedz, że sezon startuje. Ale tak naprawdę. Oczywiście ktoś powie, że sezon się nie kończy, że jeździ się cały rok albo że jak może startować jak mamy już za sobą emocje związane ze śledzeniem rywalizacji na Cape Epic, czy jeszcze wcześniej chociażby podczas Cyprus Sunshine Cup.

Faktem jednak jest, że czego by UCI nie robiło, to kolarstwo cały czas w ogromnej większości rozwija się przede wszystkim na Starym Kontynencie. Oczywiście nie brakuje wyścigów czy to USA, Australii, Nowej Zelandii czy Ameryce Południowej. Ale większość wyścigów, prawie wszystkie Puchary Świata rozgrywane są na Starym Kontynencie.

Dlatego właśnie sezon kolarski dla zdecydowanej większości startuje właśnie na przełomie marca i kwietnia. To moment, kiedy pogoda w Europie staje się do zniesienia. Kto wie, może nawet na krajowych wyścigach niektórzy postawią na krótki rękaw ;)

Zawodnicy U23 i juniorzy objęci szkoleniem centralnym czyli hucznie określani mianem Kadry Narodowej zapewne staną na starcie wspomnianego wyścigu w Langenlois, który w tym roku ma kategorię UCI C1. Aktualnie na liście startowej mamy aż 46 zawodników – od juniora młodszego do elity. M.in. po długiej przerwie w zawodach cross country wystartuje Marlena Droździok. Zobaczymy też Aleksandrę Podgórską, Matyldę Szczecińską, Magdę Zielińską, Paulę Gorycką czy Gabrielę Wojtyłę. Wśród mężczyzn z kolei drugorocznego juniora Miłosza Ośko oraz Łukasz Helizanowicz, w U23 Michał Topór oraz Mateusz Nieboras a w elicie Adrian Brzózka, Wojciech Halejak, Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak.

Pełna lista startowa tu.

W kraju róg obfitości zarówno przez cały weekend:

W sobotę Puchar Mazowsza MTB w Wesołej na “rundzie Jeziora” oraz X Wałecki Maraton MTB w Wałczu. Z kolei w niedzielę jeszcze więcej i same inauguracje dużych regionalnych cykli:

  • Lotto Poland Bike Marathon – Legionowo
  • Północna Liga MTB XC – Grudziądz
  • Solid MTB – Krzywiń
  • Zachodnia Liga MTB – Dębno

Ponadto drugi maraton z serii MTB Pomerania, tym razem w Potępowie.

Planujesz sezon? Stale aktualizowany kalendarz zawodów znajdziesz tu.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0