Maratony Kresowe rozpoczynają sezon w Międzyrzecu Podlaskim

Maratony Kresowe rozpoczynają sezon w Międzyrzecu Podlaskim

REKLAMA
Przełajowe Mistrzostwa Europy: Zacięta walka Bogdana Czarnoty
1 września. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Marek
Anna Urban nową zawodniczką Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
[PR] Liv – niezależna marka rowerowa dla kobiet od Giant
Dwa dobre starty Marka Konwy w Czechach i Austrii

Międzynarodowe Maratony Kresowe rozpoczną jedenasty sezon w najbliższą niedzielę 24 marca w MIędzyrzecu Podlaskim.

Kolarze wystartują spod igielitowego stoku narciarskiego na terenie MOSiR przy ulicy Zahajkowskiej, który znajduje się tuż obok plaży miejskiej. Walka o zwycięstwo na głównym dystansie rozegra się między zawodnikami z Polski, Litwy i Białorusi.

Maratony Kresowe są imprezami dla wszystkich amatorów: od przedszkolaków do weteranów. Każdy może znaleźć dystans odpowiedni dla siebie. W Międzyrzecu Podlaskim po raz pierwszy zostanie rozegrany wyścig na dystansie FIT, który bardziej obrazowo można określić mianem “ćwierćmaratonu”.

Okolice Międzyrzeca Podlaskiego to raczej równina. Jednak na zawodników będzie czekać dynamiczna i urozmaicona trasa, która została poprowadzona wzdłuż malowniczych brzegów międzyrzeckich jeziorek. Część rundy przebiega przez tereny leśne, ale będą także malownicze łąki i otwarte przestrzenie. Kilka technicznych singli to odcinki, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się na wyścigu XC. Na tej trasie nie ma gdzie się nudzić. Trasa wyścigu Mini i Fit (ćwierćmaraton) będzie odpowiednio uproszczona.

Trudność trasy, jak na Maratony Kresowe, nie jest najwyższa, ale trzeba pamiętać, że wyścig odbywa się w marcu. Dla zawodników będzie to pierwszy wyścig po zimie, a może i pierwszy jazda w terenie.

Maratony Kresowe są największym cyklem imprez rowerowych Polski Wschodniej. W roku 2019 odbędzie się szesnaście wyścigów. Kolarze będą ścigać na obszarze trzech województw. Tradycyjnie już dwa wyścigi będą rozegrane poza granicami naszego kraju w okolicach Wilna na Litwie oraz Grodna na terenie Białorusi.

Wyścig odbywa się przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w
Międzyrzecu Podlaskim oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównymi sponsorami są: sklepy rowerowe Peleton, ECOBI, Velo Sp. z o.o., Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl

COMMENTS

DISQUS: 0