Finał Zimowego Poland Bike Marathon w Markach

Finał Zimowego Poland Bike Marathon w Markach

REKLAMA
Bike Atelier MTB Maraton wystartował w Rybniku
Sezon Enduro MTB Series podsumowany w Srebrnej Górze
Czwarta edycja Rowerowego Biegu Piastów
Bike Maraton w Bielawie. Wakacyjny hit w Górach Sowich
Bike Adventure 2020 – czas na zapisy

W zawodach wzięło udział prawie 450 amatorów na rowerach górskich. To doskonały prognostyk przed zbliżającym się nowym sezonem LOTTO Poland Bike Marathon 2019.

– Rowerowa zima z Poland Bike w tym roku pobiła wszystkie rekordy – mówił Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Frekwencja na każdym z trzech etapów w Nieporęcie, Kobyłce i Markach była rekordowa. Najpierw 360, potem 370, a teraz 450. Te liczby robią niesamowite wrażenie. Cieszymy się, że kolarze doceniają poziom organizacji Poland Bike i tworzą razem z nami największe maratony MTB w Polsce.

Bazą finału Zimowego Poland Bike Marathon w Markach była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów rozegranych na trzech dystansach w lasach mareckich. To teren idealny do jazdy na rowerach górskich.

– Historia Zimowego Poland Bike Marathon rozpoczęła się dwa lata temu właśnie w Markach – podkreślił burmistrz Marek Jacek Orych. – Dziś mogliśmy ponownie przekonać się, że lasy mareckie i okolice Marek są doskonałym terenem do jazdy na rowerze. Świadczy też o tym znakomita, rekordowa frekwencja. Gratuluję uczestnikom i już dziś zapraszam do Marek na kolejny Poland Bike Marathon, tym razem w sezonie letnim.

Na trasie MAX (32 km) zwyciężył Przemysław Gierczak (Hurom Sławno Accent), przed Patrykiem Piaseckim (Piasecki Concept) i Łukaszem Góralewskim (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Izabela Kamińska, wyprzedzając Annę Sajnóg (obie z IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Katarzynę Radziszewską (MCP Bike Team).

Dystans MINI (19 km) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Michałem i Dawidem Bojarczakami (obaj z AGR Podlasie). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), wyprzedzając Julitę Tomaszewską (Timbud Team) i Karolinę Chojecką z Zielonki.

Najmłodsi w Markach ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców całe podium należało do Kamyk Radzymin MTB Team. Zwyciężył Filip Surdyk, przed Michałem Grucą i Antonim Mrowińskim. W gronie dziewcząt wygrała Natalia Wielgo (RKS Family Active), przed Aleksandrą Krzemińską (UKK Huragan Wołomin) i Weroniką Skrzyńską (SK Logo Service Stryków).

W rywalizacji drużynowej w Markach triumfował IM Logistic Rafbike Cycling Team, przed KK Catena Wyszków i MCP Bike Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Przybylscy, przed Drzewieckimi i Dorszami.

Koniec tradycyjnie wieńczył dzieło. W Markach nastąpiła efektowna, finałowa dekoracja Zimowego Poland Bike Marathon 2019. W klasyfikacji generalnej Open zwyciężyli: na dystansie MAX – Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Izabela Kamińska (IM Logistic Rafbike Cycling Team), na MINI – Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa) i Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), a na FAN – Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski) i Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team). Klasyfikację drużynową wygrał IM Logistic Rafbike Cycling Team, przed KK Catena Wyszków i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej najlepsi okazali się Przybylscy, przed Dorszami i Grucami.

– To był dopiero trzeci sezon naszego zimowego cyklu, a wystartowało w nim łącznie prawie 1200 osób – podsumował Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. – Każdy z trzech etapów wzbudził duże zainteresowanie i miał rekordową frekwencję. To była jednak przede wszystkim doskonała zabawa, ale także co istotne z atrakcyjnymi nagrodami, o które zadbał nasz znakomity partner SklepRowerowy.pl. Na każdym z etapów oraz w klasyfikacji generalnej medaliści we wszystkich kategoriach wiekowych, oprócz pięknych trofeów sportowych, otrzymywali nagrody finansowe. Dziękujemy!

Zimowy Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Marki oraz przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Marki i siecią sklepów SklepRowerowy.pl. Teraz czas na składający się z 16 etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2019. Inauguracja już 31 marca w Legionowie.

COMMENTS

DISQUS: 0