Kross Racing Team i Spur łączą siły na Absa Cape Epic

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Kross Racing Team i Spur łączą siły na Absa Cape Epic

Szósty etap ABSA Cape Epic – Scott Odlo znów najszybsi
Oglądaj ABSA Cape Epic razem z nami
How the race was won: ACE 2014 ETAP II [wideo]
Plan na weekend 11/2018
Oglądaj na żywo Absa Cape Epic 2019

Podczas odbywającego się w Republice Południowej Afryki wyścigu polska ekipa łączy siły ze Spur Steak Ranches. Zespół do rywalizacji przystąpi jako Kross-Spur Racing.

Absa Cape Epic, rozpoczynający się 17 marca, uznawany jest za najtrudniejszy wyścig etapowy MTB na świecie. Smak triumfu w tej prestiżowej imprezie doskonale zna nowa zawodniczka drużyny, Ariane Luethi. Szwajcarka zwyciężała w nim łącznie aż pięciokrotnie (trzy razy w klasyfikacji kobiet – w 2014, 2015 i 2016 r.; dwa razy w kategorii mix – w 2012 i 2013). 35-latka nie ukrywa, że w 2019 r. chciałaby po raz kolejny stanąć na najwyższym stopniu podium, tym razem z debiutującą w imprezie Mają Włoszczowską. Ambitne cele na wyścig stawia sobie również męski duet – Sergio Mantecon i Ondrej Cink. W ich realizacji ma pomóc partnerstwo na linii KROSS-Spur.

Współpraca pomiędzy producentem rowerów oraz firmą Spur to niesamowita okazja do współdziałania dwóch gigantów w swoich branżach. Dzięki niej obie strony zyskają szansę, by umocnić swoją pozycję na rynku – powiedział Khakhi Diala, menedżer ds. sponsoringu i eventów firmy Spur. Podkreślił on również, że kooperacja z marką KROSS to dla jego marki „naturalna kontynuacja inwestycji w sport na różnych poziomach”.

Zadowolenia ze współpracy nie kryje również menedżer Kross Racing Team, Kornel Osicki. – Bardzo cieszy mnie pozyskanie firmy Spur jako sponsora na wyścig Absa Cape Epic. To pokazuje, że międzynarodowy charakter drużyny jest dostrzegany przez cały świat. Jednocześnie, dziękujemy za bieżące wsparcie pozostałym partnerom z marką KROSS na czele – stwierdził Osicki.

Spur to wywodząca się z Republiki Południowej Afryki sieć restauracji, której korzenie sięgają połowy lat 60. Kolarstwo wspiera od wielu lat. Od ponad dekady prowadzi między innymi program „Spur Schools MTB league”, którego ambasadorką jest Ariane Luethi.

COMMENTS

DISQUS: 0