24 marca czas zacząć ściganie na Pomorzu

24 marca czas zacząć ściganie na Pomorzu

Mistrzostwa Polski XCM. 9 września Bike Maraton w Wałbrzychu
Kolarstwo wraca na Jurę Krakowsko-Częstochowską
Kolejny wyścig w ramach Pucharu Strefy 2018 za nami. Zacięta walka w Mieroszowie.
[PR] Drugi Bike Atelier MTB Maraton ucieszył startujących
15 kwietnia. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Nowego Dworu Mazowieckiego

Przed nami trzecia odsłona cyklu maratonów rowerowych MTB Pomerania Maraton 2019.

W najbliższym sezonie będzie można ścigać się aż w sześciu edycjach, kończąc dwudniowym finałem pod tytułem Festiwal MTB Pomerania, w skład którego wchodzić będzie czasówka i maraton.

Pierwsza edycja wyścigu startuje już w niedzielę, 24 marca 2019 r. w Luzinie spod nowoczesnej hali sportowej GOSRiT , a uczestnicy będą już trzeci rok z rzędu rozpoczynali sezon rowerowy i zmagania na pagórkowatych terenach Nadleśnictwa Strzebielino.

Tydzień później Pomorski peleton kolarzy górskich wjedzie do Gminy Potęgowo, a baza zawodów ulokowana będzie w pięknym Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie, gdzie będzie możliwość wynajęcia pokoju na cały weekend i skorzystania z oferty agroturystycznej.

Poniżej przedstawiamy kalendarz startowy na rok 2019:

1. MTB Pomerania Luzino – 24 marzec 2019 (niedziela)
2. MTB Pomerania Potęgowo – 31 marzec 2019 (niedziela)
3. MTB Pomerania Kolbudy -11 maja 2019 (sobota)
4. MTB Pomerania Trąbki Wielkie – 8 czerwca 2019 (sobota)
5. MTB Pomerania Władysławowo – 15 i 16 czerwca 2019 (niedziela)
6. Festiwal MTB Pomerania Łęczyce – Finał – 13 i 14 lipca 2019 (sobota, niedziela)

Trasa pierwszej edycji w Luzinie będzie różniła się od ubiegłorocznej. Znowu dostępne będą dwa główne rodzaje dystansów – Speed 38 km i Mega 65 km. Start zawodów będzie zlokalizowany tym razem przed halą sportową GOSRiT. Na trasie dojdzie parę podjazdów i kolarze będą mogli zmagać z trochę inna specyfiką trasy. Na dłuższym dystansie zawodnicy będą mieli do pokonania dwukrotnie podjazd pod Jelenią Górę, a na wszystkich uczestników czekają urokliwe krajobrazy w pradolinie rzeki Łeby oraz podjazd pod Narożną Górę. Przed samą metą wprowadzony zostanie krótki techniczny odcinek, który będzie prowadził przez pobliską żwirownię.

Natomiast trasa drugiej edycji, która odbędzie się w Gminie Potęgowo będzie opierała się na jednej około 30 kilometrowej pętli. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z interwałową trasą oraz pofałdowanym terenem Nadleśnictwa Cewice. Dużo krótkich sztywnych podjazdów z technicznymi zjazdami, zadowoli nie jednego wyjadacz MTB, a na wszystkich uczestników czekają piękne widoki. W połowie trasy do zdobycia będą premie górskie na wzniesieniach: Duży Uniesin oraz Mały Uniesin. Krótki dystans będzie miał do pokonania jedną pętlę, natomiast uczestnicy na dystansie Mega będą mieli do pokonania dwa kółka.

W każdej z edycji, na zawodników czekają dwa główne dystanse: Speed, Mega oraz dystans Junior, który przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 3 do 14 lat. Najkrótsza z tras czyli trasa Speed adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 15 lat). Z kolei na dystansie Mega mogą ścigać się kolarze, którzy ukończyli co najmniej 18 lat.

Nowością na eventach organizowanym przez stowarzyszenie Pomerania Sports będzie Rajd Rodzinny, czyli spokojna około 20 kilometrowa turystyczna trasa dla wszystkich. Nowością będzie wprowadzenia klasyfikacji dla najlepszej firmy na Pomorzu pod tytułem Pomorskiej Biznes Ligi MTB, która jest przeznaczona dla zespołów minimum 3 osobowych .

Dodatkowo na każdym maratonie jest prowadzona klasyfikacja indywidualna, drużynowa, a punkty z każdej edycji są sumowane do klasyfikacji generalnej (zaliczać się będzie do niej 5 najlepszych startów z 7 możliwych: 6 maratonów + 1 jazda indywidualna na czas).

Podobnie jak rok temu, organizator dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich przewiduje tańsze wpisowe, które będzie dostępne również dla zadeklarowanych uczestników wszystkich tegorocznych edycji, a wszystkie zniżki można znaleźć na stronie www.mtbpomerania.pl.

Na pierwszych dwóch edycjach zawodnicy mogą liczyć na wsparcie fizjoterapeutów i masażystów na mecie zawodów, którymi będzie koordynował Dawid Urbański. Natomiast ambasadorem całego cyklu został podwójny zwycięzca najdłuższych dystansów Daniel Majowski. Daniel będzie koordynował realizację i przebieg tras w roku 2019. Organizatorzy zapraszają do wspólnych treningów pod okiem doświadczonego kolarza i dodania się do grupy MajBike Cycling na facebook’u.

W roku 2019 obowiązuje hasło odkryj #PomorskieGóry!

COMMENTS

DISQUS: 0