Wyniki – 2-3 marca 2019

HomeWyniki

Wyniki – 2-3 marca 2019

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kolarska wiosna w Europie wystartowała. Pierwszy klasyk – Omloop Het Nieuwsblad padł łupem Zdenka Stybara, a o tym co się działo przeczytasz w relacji na rowery.org. Osiem minut po elicie mężczyzn ruszył wyścig kobiet, gdzie doszło do kuriozalnej sytuacji. Uciekająca Nicole Hanselmann szybko wypracowała 2 minuty przewagi i było bardzo blisko tego, że dojedzie do peletonu męskiego. W związku z tym sędziowie zdecydowali o zatrzymaniu i neutralizacji wyścigu. Więcej tu. Wygrała Chantal Blaak, a najwyżej sklasyfikowaną Polką była Katarzyna Niewiadoma, która zajęła 17 miejsce.

W niedzielę Kuurne-Bruxelles-Kuurne po samotnej akcji wygrał Bob Jungels z Quick Step. Więcej tu.

Od środy w Pruszkowie rozgrywane były Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. Rekordowe pod względem frekwencji, bo wystartowało blisko 400 zawodników z bodajże 47 krajów. Rozdano kilkanaście kompletów medali. Honor Polaków obronił Mateusz Rudyk, który w niedzielę zdobył brązowy medal w sprincie.

W kolarstwie górskim rywalizacja w cross country nabiera rumieńców:

 • na Cyprze w Cyprus Sunshine Cup – Amathous triumfowali Ondrej Cink (Kross Racing Team) [fot. Armin M. Küstenbrück] oraz Yana Belomoina (CST Sandd Bafang MTB Racing Team). Warto odnotować, że Ukrainka przyjechała z przewagą ponad 3 minut!
 • we Włoszech na Internazionali d’Italia Series w Andorze najszybszy był Stephane Tempier (Bianchi Countervail), który wjechał na metę z niewielką przewagę nad Andrea Tiberim i Gerhardem Kerschbaumerem. Rywalizacje kobiet zdominowały Włoszki, a najszybsza była Martina Berta.
 • w Hiszpanii na Internacionales XCO Chelva na podium Anton Cooper przed Victorem Koretzkym i Antonem Sintsovem. Wśród kobiet z przewagą dwóch minut wygrała Annie Last, a dalej były Malene Degn i Elisabeth Brandau.

W kraju ściganie było tylko w ramach Zimowego Poland Bike w Kobyłce, a podium na poszczególnych dystansach wyglądało następująco:

MAX:

 1. Łukasz Góralewski – KK Catena Wyszków
 2. Marek Stram – Stram Bike Fitting Service
 3. Jerzy Zakrzewski – IM Logistic Rafbike Cycling Team
 1. Izabela Kamińska – IM Logistic Rafbike Cycling Team
 2. Anna Sajnóg – IM Logistic Rafbike Cycling Team
 3. Marta Bazańska – IM Logistic Rafbike Cycling Team

MINI:

 1. Robert Sawa – Inżynieria Rowerowa
 2. Michał Bojarczyk – AGR Podlasie
 3. Patryk Białe – Kamyk Radzymin MTB Team
 1. Justyna Tarnowska – GoSport Team
 2. Julita Tomaszewska – Timbud Team
 3. Katarzyna Skura – Jakoobcycles BKK Team

Pełne wyniki – link

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0