Finał zimowego ścigania w Długosiodle w najbliższy weekend

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Finał zimowego ścigania w Długosiodle w najbliższy weekend

Bike Expo – Narodowy test rowerowy 2018
Zamiast smartfona – nawigacja Mio Cyclo 210
Maratony Kresowe wystartują 25 marca w Białymstoku
Zapowiedź Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Krokowej
Gorce Champion MTB – zaproszenie na czasówkę 2 września

Zamiast siedzieć w domu, warto ostatnią lutową niedzielę spędzić na świeżym powietrzu.

Zachęca do tego Cezary Zamana, triumfator Tour de Pologne, organizując w Długosiodle zimowy maraton MTB. Na miłośników sportu czekać będą trzy znakomicie przygotowane trasy rowerowe oraz cenne nagrody.

To już tradycja, że z końcem lutego do Długosiodła zjeżdżają się setki kolarzy z całej Polski. Wypoczęci po długiej i przymusowej przerwie, z wielką ochotą stawiają się na starcie Długosiodło Northtec MTB Zimą, rywalizując na dystansach wytyczonych przez Cezarego Zamanę. Ścigają się wszyscy: mężczyźni i kobiety, doświadczeni i początkujący, dzieci i dorośli.

Sportowe emocje
„Od lat przekonuję, że maratony MTB są wyzwaniem, z którym warto się zmierzyć bez względu na wiek czy kolarski staż. Wystarczy tylko silna wola i determinacja” – przekonuje kolarski mistrz Polski, który i tym razem przygotował trzy warianty trasy. Najkrótszy dystans to Hobby (7 kilometrów) i pojadą na nim najmłodsi. Z myślą o kobietach oraz o początkujących powstał dystans Fit (21 kilometrów), a najbardziej wprawieni zmierzą się z dystansem ½ Pro (40 kilometrów).

„Poszczególne trasy różnią się poziomem trudności, ale na żadnej nie braknie niespodzianek czy przeszkód, które wyzwolą w zawodnikach sportowe emocje i każą utrzymać skupienie przez cały maraton” – zapewnia Cezary Zamana, który osobiście zaplanował i przejechał każdy dystans. Biorąc pod uwagę imponujący dorobek tego byłego zawodnika przy organizacji sportowych imprez, można być pewnym, że startujących w Długosiodle czeka dobra zabawa.

Jest o co walczyć
Czekają też cenne nagrody, które dodatkowo zagrzewają do szybkiego kręcenia pedałami. Zdobyć będzie można dwuosobowy voucher na weekendowy pobyt w luksusowym hotelu Narvil Conference & Spa. Zawodnicy reprezentujący powiat wyszkowski mają z kolei szansę zdobyć stylowy rower trekkingowy, ufundowany przez Bank Spółdzielczy. Rywalizować oni będą w osobnej kategorii na „Najlepszego mieszkańca powiatu wyszkowskiego”. Nagrody przygotowano także dla dzieci z powiatu wyszkowskiego: 3 młodych szczęśliwców otrzyma vouchery o wartości 200 złotych na zakupy w sklepie rowerowym SportAtelier.
Trójka najszybszych zawodników z dystansu ½ Pro w kategorii Open zostanie wyróżniona finansowymi nagrodami. Firma Profil Wojciech Sobociński ufundowała 500 zł dla zwycięzcy oraz odpowiednio 300 i 200 zł dla kolarzy z drugiego i trzeciego miejsca.

Polska firma Northtec przygotowała dwa rowery MTB, które powędrują do dwójki szczęśliwców, mających na swoim koncie przejechane wszystkie trzy zimowe maratony organizowane w tym roku przez Cezarego Zamanę. Na szyjach wszystkich, którzy zaliczyli maratony w Jabłonnie, Mrozach i właśnie w Długosiodle, zawisną też pamiątkowe medale o szczególnie ciekawym, wyróżniającym się projekcie.

Warunki prima sort
Na zawody w Długosiodle bez obaw można zabrać dzieci. Te starsze mogą ruszyć na wspomniany już dystans Hobby, a te całkiem małe będą mogły spędzić czas w dziecięcej strefie zabaw zorganizowane w sali gimnastycznej Szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki (ul. Mickiewicza 12). Tam też będzie mieścić się biuro zawodów, tam też podawane będą regeneracyjne posiłki, kawa i herbata. „Trudne warunki mogą panować tylko na trasie. Po przyjeździe z lasu zawodnicy muszą mieć zapewniony jak najwyższy komfort. To jeden z moich absolutnych priorytetów” – przekonuje Cezary Zamana.

Współorganizatorem maratonu jest Urząd Gminy Długosiodło, a partnerem – Nadleśnictwo Wyszków. Sam maraton jest ostatnim, trzecim przystankiem cyklu Northtec MTB Zimą, którego tytularnym sponsorem jest firma Northtec.

PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – DŁUGOSIODŁO 24 LUTEGO

niedziela 24 lutego
godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.00 – start dystansu Hobby
godz. 10.45 – wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit
godz. 11.00 – start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit
godz. 12.15 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
godz. 12.30 – wręczenie medali pamiątkowych za przejechane trzy maratonu w cyklu na dystansie Hobby
godz. 12.45 – dekoracja generalna cyklu na dystansie Hobby,
godz. 13.00 – dekoracja etapowa dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
godz. 13.30 – dekoracja etapowa dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców
godz. 14.00 – wręczenie medali pamiątkowych za przejechane trzy maratony w cyklu na dystansach Fit i ½ Pro
godz. 14.30 – dekoracja generalna cyklu dystansu Fit
godz. 14.50 – dekoracja generalna klasyfikacji rodzinnej
godz. 15.00 – dekoracja generalna dystansu ½ Pro
godz. 15.20 – dekoracja generalna klasyfikacji rodzinnej

COMMENTS

DISQUS: 0