Wyniki – 16-17 lutego 2019

HomeWyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Miniony weekend to kolejna karta w życiorysie MVDP zapisana sukcesami. Ósme zwycięstwo w Telenet Superprestige w Middelkerke, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wynikające ze zwycięstw we wszystkich wyścigach zaliczanych do tej serii. Dzień wcześniej także wygrał, w wyścigu w Hulst. I tak mi się trochę skojarzyło, że był taki moment w karierze sportowej Adama Małysza, kiedy praktycznie wygrywał wszystko. Ciekawe jak długo swoją passę Mathieu będzie w stanie utrzymać.

Wiele pozytywnych emocji w ostatnich dniach dał na Bartłomiej Wawak, który startował w dwóch, bezpośrednio po sobie rozgrywanych etapówkach – Salamina Epic w Grecji, zajmując za każdym razem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bart postanowił być trochę bliżej swoich kibiców i będzie prowadził vlog. Pierwszy odcinek, z podsumowaniem pierwszych w tym sezonie startów poniżej:

O ile w rywalizacji mężczyzn Bart był jedynym reprezentantem Polski, o tyle w rywalizacji kobiet mieliśmy trzy Polki: Paulę Gorycką, Aleksandrę Podgórską i Gabrielę Wojtyłę, które zajęły odpowiednio 5,6 i 7 miejsce.

Po dniu odpoczynku, na niedzielę zaplanowany został trzeci wyścig z serii Salamina Epic – typowe cross country, kategorii UCI C1. O ile zawodnicy z Kadry Narodowej wrócili do domu, o tyle Paula Gorycka została na wspominany wyścig i zajęła w nim 4. miejsce. Wygrała Haley Smith, a w wyścigu mężczyzn Andrea Tiberi.

Wracając do wątku etapówek to pierwszy poważny start kontrolny zaliczyła ekipa JBG-2 CryoSpace, która pojawiła się na Mediterranean Epic w Hiszpanii. W generalce wygrali David Valero Serrano oraz Ramona Forchini. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Zamroźniak, który zajął 14 miejsce. Dalej byli Mariusz Michałek – 21, Piotr Brzózka – 23, Krzysztof Łukasik – 24, Mariusz Kozak – 30, Wojciech Halejak – 39 oraz Mateusz Nieboras – 49.

W kraju w miniony weekend rozegrany został tylko jeden wyścig, i był to Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie. Podium na poszczególnych dystansach wyglądało następująco: