Aleksandra Podgóska na 8 miejscu w Salamina Epic Race

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

Aleksandra Podgóska na 8 miejscu w Salamina Epic Race

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team pierwszy raz w życiu bierze udział w etapówce. 8. pozycja w klasyfikacji generalnej to dobry wynik.

Aleksandra Podgórska próbuje swoich sił w Salamina Epic Race w Grecji. Pierwsze zawody ukończyła na dobrym 8 miejscu, a po chwili odpoczynku rozpoczęła rywalizację w drugiej edycji wyścigu.

Komentarz zawodniczki

Dwa dni temu ukończyłam swoją pierwszą etapówkę w życiu – Salamina Epic Race #1. Nie było łatwo, ściganie przez 4 dni pod rząd daje w kość. Jednak najlepsze w tym wszystkim jest to, że dziś zaczęłam kolejną etapówkę. Pierwszego dnia ścigania musiałam zmierzyć się właściwie sama ze sobą na 10 km czasówce w terenie. Uzyskałam 7 czas. Następnego dnia odbył się wyścig XCP – od punktu do punktu, który mierzył 32 km. Tutaj znów zameldowałam się 7 na mecie. Trzeci dzień ścigania to wyścig XCO. Niestety, tego dnia było mi bardzo ciężko. Nogi nie chciały się kręcić. Tak naprawdę chciałam tylko dojechać do mety. Wyścig ukończyłam na 10 pozycji i uciekło mi przez to dużo cennych minut w klasyfikacji generalnej. Na koniec czwartego dnia czekał nas maraton na dystansie 65 km. Po prawie 4 godzinach jazdy, na metę wjechałam ósma i taka jest też moja ostateczna pozycja w klasyfikacji generalnej. Jeden dzień przerwy i od dziś ściganie od nowa. Jestem już po czasówce. Tym razem wykręciłam 5 czas. Dodam, że Salamina Epic Race #2 jest poprowadzone po tych samych trasach co #1. Myślę więc, że pod koniec etapówki będę mogła jechać już z zamkniętymi oczami znając trasę na pamięć.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0