Świetne rozpoczęcie sezonu Dawida Godźka na zawodach w USA

Świetne rozpoczęcie sezonu Dawida Godźka na zawodach w USA

Dawid Godziek pierwszym Polakiem na X Games w kategorii BMX
Dawid Godziek wygrywa X Games w Sydney
Doskonałe występy zawodników CST MTB Team
Drugi etat Dawida Godźka
Gwiazdy światowego BMX w rywalizacji w starym kościele w Żeliszowie

Ostatniego weekendu swój sezon sportowy w roku 2019 rozpoczął Dawid Godziek. Zdobywając 3 miejsce na międzynarodowych zawodach kategorii BMX Dirt w Anaheim.

Polak ponownie udowodnił, że znajduje się w ścisłej światowej czołówce tej dyscypliny! Na pierwszym miejscu stanął Pat Casey pochodzący z USA, a drugi stopień podium zajął Australijczyk, Andy Buckworth. W zawodach wzięło udział 36 zawodników z całego świata: Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii oraz Brazylii.

W swoim finałowym przejeździe Dawid pokazał jedne z najbardziej skomplikowanych i oryginalnych kombinacji trików, jakie obecnie wykonywane są w tej dyscyplinie – twister oraz cashroll. Podczas kategorii, w której zawodnicy walczyli o zdobycie tytułu najlepszego triku, nasz rodak wykonał ewolucję “twister nohand”. Dawid jako pierwszy zawodnik na świecie wylądował tę sztuczkę podczas zawodów. Taki wyczyn stanowi ogromny sukces dla Polaka, jak i wielki przełom w tej dyscyplinie.

„Jestem bardzo zadowolony z takiego rozpoczęcia sezonu! Nie było to proste, ponieważ warunki do treningów w Polsce nie sprzyjały, a poprzeczka na tych zawodach była postawiona naprawdę wysoko – przyjechali najlepsi zawodnicy z całego świata. Czas trenować dalej, by podczas kolejnych startów pokazać jeszcze więcej trików.”, wspomina zawodnik.

Zobacz finałowy przejazd Dawida:

Instagram Dawida Godźka – https://www.instagram.com/davidgodziek/

Kanał na Youtube „Godziek Brothers” – https://www.youtube.com/channel/UCpKKn5S6Xd3IxhMlPYZkXGQ

COMMENTS

DISQUS: 0