Nie samym treningiem kolarz żyje – szkolenia FTI

HomeSportDieta i żywienie

Nie samym treningiem kolarz żyje – szkolenia FTI

Wyścig zbrojeń w kolarstwie, to nie tylko sprzęt. Każdą zimą widać jak zawodnicy urozmaicają swój trening szukając coraz to nowych metod na poprawienie swoich wyników sportowych.

Wszyscy znamy filmy, w których Nino Schurter, albo Kate Courtney wykonują ćwiczenia na sali, które na pozór wydają się dziwne. Jednak każdy trener mówi, że w dzisiejszym kolarstwie znajomość takich niuansów jest niezbędna. Wzmacnianie tych partii mięśni, które są lekko zaniedbywane w sezonie jest bardzo ważne, dla poprawnego działania całej maszyny zwanej naszym organizmem.

Do stosowania nowoczesnych ćwiczeń i metod, warto by mieć swojego rodzaju instrukcję obsługi, którą dostaje się wraz z wiedzą na specjalistycznych studiach. Ale podobną dawkę wiedzy proponuje FTI, które organizuje cykl szkoleń dla kolarzy. Nie musisz być na turbo zaawansowanym poziomie, by zrozumienie działania swojego ciała miało znaczny wpływ na Twoją wydajność i polepszenie treningu.

Podczas weekendowego szkolenia zapoznasz się z trzema blokami wiedzy: Anatomia oraz Fizjologia na poziomie 1 i 2. Dowiesz się między innymi o:

  • Biomechanice podczas pracy na rowerze.
  • Podstawach ustawienia roweru.
  • Jaki wpływ może mieć ustawienie pedałów na ból kolan.
  • Stretchingu, masażu powięzi.
  • Metodach pomiaru intensywności wysiłku.
  • Procesach odpowiedzialnych za produkcję energii podczas wysiłku.
  • Rodzajach treningów.
  • Optymalizacji częstotliwości treningów.
  • Czym jest przetrenowanie / przemęczenie i jak je zdiagnozować u siebie.
  • Planowaniu i budowie jednostki treningowej

Szkolenia prowadzą Bracia Artur i Radosław Kozal. Artur to założyciel FTI Cycling, kolarz z ponad 20 letnim doświadczeniem, jest absolwentem AWF w Poznaniu. Radosław jest certyfikowanym trenerem personalnym IFAA, także doświadczonym już zawodnikiem MTB oraz instruktorem i trenerem indoor cycling z kilkuletnim doświadczeniem.

Szkolenie zawiera jeszcze więcej zagadnień, o których możesz przeczytać dokładnie w pełnej ofercie FTI pod linkiem – http://bit.ly/szkoleniaFTI Znajdziesz tam także więcej szkoleń dotyczących np. serwisowania roweru, szkolenia techniki jazdy oraz wiele innych. Jeżeli zdecydujesz się na zestaw szkolenia Anatomia + Fizjologia 1 + Fizjologia 2 i napiszesz na adres szkolenia.rowerowe@fti.com.pl wiadomość z hasłem #MTBXCPL to otrzymasz zniżkę 10%

Jeżeli zastanawiasz się, czy szkolenie będzie dostępne w Twojej okolicy, to sprawdź FTI Cycling na FB

COMMENTS

DISQUS: 0