Wyniki – 28-30 grudnia 2018 / 1 stycznia 2019

HomeWyniki

Końcówka starego roku (2018) i pierwszy dzień nowego roku (2019) dla przełajówców to bardzo intensywny okres czasu. Zarówno za granicą, jak i w kraju. Na naszym podwórku ostatnie dwa tygodnie do Mistrzostw Polski, gdzie większość startowała w weekend w Nocnym CX w Lesznie oraz Pucharze Polski we Włoszakowicach. W obu tych wyścigach triumfował Bartosz Mikler.

Wspomniany Nocny CX był pewnie wzorowany na nocnym wyścigu Azencross (DVV verzerkeringen trofee), gdzie wygrali Mathieu van der Poel oraz Lucinda Brand. Na 43. miejscu zameldowała się Barbara Borowiecka.

W sobotę przełajowa rywalizacja przeniosła się do Bredene, gdzie pod nieobecność MVDP po wygraną sięgnął Wout van Aert. Marek Konwa w tym samym wyścigu zajął 34 miejsce. W rywalizacji kobiet ponownie najszybsza była Lucinda Brand.

Niedziela to Telenet Superprestige w Diegem. Ponownie – najszybszy Mathieu van der Poel na metę dociera z ponad minutową przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Wśród kobiet tym razem na najwyższym stopniu podium aktualna Mistrzyni Świata – Sanne Cant.

Swoją dominację po raz kolejny potwierdził oraz zafundował sobie wymarzone otwarcie roku kalendarzowego Mathieu van der Poel, który wygrał Grand Prix Sven Nys w Baal. Równie wymarzone rozpoczęcie 2019 miała w tym samym wyścigu Jolanda Neff, która wygrała i ma pierwsze zwycięstwo w barwach Trek Factory Racing.

W tym samym wyścigu jechała Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike), która zajęła 27 miejsce.

1 stycznia wyścig odbył się także wyścig Grand Prix Garage Colle w Luxemburgu. Na starcie stanęli dwaj Polacy – Marek Konwa i Karol Michalski, zajmując odpowiednio 5 (10 pkt UCI!!!!) i 18 miejsce. Wygrał Marcel Meisen.