Dodane do kalendarza / 28 / 11 / 2018

HomeRóżności

Dodane do kalendarza / 28 / 11 / 2018

Wpisy “Dodane do kalendarza” będą się pojawiać cyklicznie przez najbliższe kilka tygodni aż do zasadniczego wypełnienia kalendarza zawodów na sezon 2019. Narzędziem pomocnym w realizacji tego projektu jest dedykowana grupa poświęcona tylko i wyłącznie kwestii zawodów. Do współpracy zapraszam każdego kto chce pomóc, ma nosa do wyszukiwania imprez w internecie a może po prostu jest organizatorem tych czy innych zawodów.

W kwestii etapówek potwierdzony został termin Gwiazdy Północy, tym samym wszystkie daty są już znane. Znajdziesz je tu.

Nie jest to może wyścig z kalendarza 2019, ale dopiero teraz pojawiło się wydarzenie na FB. Mikołajkowe MTB XC w Sanoku odbędzie się po raz drugi, 9 grudnia 2019.

Z dużych imprez, podane zostały daty całego cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon na 2019 – link. Wiemy też, że inauguracja odbędzie się – jak co roku w zasadzie – 7 kwietnia w Legionowie.

Dla miłośników lokalnych, często bardzo dopieszczonych wyścigów, gdzie uczestnik jest prawdziwym gościem na 28 kwietnia 2019 zapowiedziany został Wyścig Pięciu Jezior czyli Maraton MTB, który rozegrany zostanie w okolicach Iławy – link.

Na koniec informacja z tych nie do końca potwierdzonych. O ile termin 28 kwietnia 2019 wydaje się pewny, bo podany przez organizatorów Żukowo XC, o tyle informacja, że wyścig miałby być zaliczony do Pucharu Polski w cross country jest informacją ciekawą, bo konkurs ani szczegóły PP XCO na 2019 nie zostały jeszcze ogłoszone.

 

COMMENTS

DISQUS: 0