Wyniki – 24-25 listopada 2018

Wyniki – 24-25 listopada 2018

Wyniki – 16-17 grudnia 2017
Wyniki – 19-20 listopada 2016
Plan na weekend 43/2017

Drugi weekend z rzędu w kalendarzu przełajowym był Puchar Świata. Tym razem padło na piaszczyste Koksijde. W rywalizacji mężczyzn bez niespodzianek – Mathieu van der Poel odjechał na pierwszym okrążeniu i cały wyścig przejechał na solo. Przewaga nad drugim Wout van Aertem zbliżała się nawet do minuty, by ostatecznie na metę wjechać 25 sekund za zwycięzcą. Ze startą 48 sekund trzecie miejsce zajął Toon Aerts.

Niespodzianką nie było wcale to, że rywalizacja kobiet okazała się dużo ciekawszą, a rozstrzygnięcie niepewne aż do ostatniego okrążenia. Po swoje pierwsze w historii zwycięstwo w Pucharze Świata sięgnęła Holenderka Denise Betsema. Kilka sekund za nią na metę wjechała Nikki Brammer, zaraz później Annemarie Worst.

Powtórka wyścigów w Koksijde dostępna jest on-demand na Eurosport Playerze – link1, link2. A jeśli nie masz wykupionej usługi, to do 26 listopada do północy możesz to zrobić a pół ceny. Szczegóły tu.

W sobotę w słowackich Topolciankach rozegrany został wyścig zaliczany do Pucharu Słowacji (UCI C2). W rywalizacji juniorów wygrał Josef Hladik, a Karol Dziambor zajął 12 miejsce ze stratą ponad 3 minut.

W sobotę także, razem z Markiem Tyńcem z xouted.com zrobiliśmy “eksperyment”, o którym myśleliśmy od jakiegoś czasu. Obejrzyjcie, oceńcie sami…

W kraju klasyk czyli Bryksy Cross w Gościęcinie, który swoją trasą oraz wyrobioną marką ściąga także zawodników z zagranicy. Czesi trochę namieszali w rywalizacji Mastersów, ale w elicie nie mieli szans. Na podium Konwa, Mikler i Michalski. Kto wie, może za półtora miesiąca w takim albo bardzo zbliżonym składzie zobaczymy ich na podium Mistrzostw Polski?


Bryksy Cross – Gościęcin


Elita:

  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent
  3. Karol Michalski – Pronghorn Racing

 

  1. Katerina Mudrikova – ACK Stara Ves N.O.
  2. Zuzana Krzystała – Niezrzeszony
  3. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

U23:

  1. Dawid Jona – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  2. Stanisław Nowak – Superior Zator
  3. Maciej Borkowski – UKKS Imielin Team

Junior:

  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Bruno Stocek – Ivan CS Author Team
  3. Antoni Olszar – GK Gliwice

 

  1. Ewa Miłek – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  2. Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski

Masters I:

  1. Ondrej Zeleny – Eleven Mercedes Mitas
  2. Szczepan Paszek – Fitwheels.eu / Bikestacja.pl
  3. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Marek Bonecki – Diversey Team
  3. Ivo Kovarik – SK Jiri Team Ostrava

Masters III:

  1. Jiri Sedlacek – SK Jiri Team Ostrava
  2. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  3. Mariusz Kowalczyk – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy

Amator:

  1. Mateus Lasak – Ostrava
  2. Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin
  3. Błażej Komander – LZS Bryksjusz Gościęcin

Pełne wyniki – link


I Cross Kędzierzyn Tribike – Kędzierzyn Koźle


Elita:

  1. Patryk Kostecki – Domin Sport
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Maciej Borkowski – UKKS Imielin Team (U23)

 

  1. Zuzanna Krzystała – Niezrzeszony
  2. Magdalena Sadłecka – TKK Pacific Nestle Fitness
  3. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wartislavia Wrocław

U23:

  1. Maciej Borkowski – UKKS Imielin Team
  2. Tomasz Rzeszutek – KK Lew Lębork
  3. Krzysztof Domin – Domin Sport

Junior:

  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Jakub Musialik – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  3. Kacper Fiszer – Real 64sto Leszno

 

  1. Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Ewa Miłek – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  3. Nicola Ostojska – LKS POM Spartherm

Masters I:

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Marcin Mróz – UKK Prostki
  3. Paweł Lempart – Team Sport

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Vlastimir Mlynar – ACS Drak Vrbno
  3. Arkadiusz Posmyk – Diversey Team

Masters III

  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Andrzej Misina – GK Gliwice
  3. Mariusz Kowalczyk – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy

Amator:

  1. Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin
  2. Paweł Raczyński – Sosnowiec
  3. Błażej Komander – LZS Bryksjusz Gościęcin

Pełne wyniki – link


Scott Cyclocross Challenge – Police


Mężczyźni cyclocross:

  1. Paweł Szczepaniak – PrinzWear Szczepan Bike
  2. Rafał Chmiel – FSD Sport
  3. Artur Małkowski – Eurobike Kaczmarek Electric Team

Kobiety cyclocross:

  1. Marta Balcerzak – Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki
  2. Milena Bogucka

Mężczyźni MTB:

  1. Miłosz Czechowicz – UKS Sportowiec Piła
  2. Krzysztof Kokot – KS Stomil Poznań
  3. Andrzej Paczkowski – Tryton Bike Team

Kobiety MTB:

  1. Magdalena Płachecka-Roszatycka – Rowery Turowski Team
  2. Anna Preca – Kalisz Pomorski
  3. Nina Wasij – LKS POM Spartherm Strzelce Krajeńskie

Junior:

  1. Radosław Ciechanowski – LKK Nowogard
  2. Robert Krause – LKK Nowogard

Pełne wyniki – link, link, link


Legia MTB Zimowy – Warszawa Bielany


Giga:

  1. Michał Cąpała – RMF HEG Evanlite
  2. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  3. Wojciech Dąbrowski – Niezrzeszony

Mega:

  1. Stanisław Pyrka – Pyrkiewicz
  2. Leszek Pyrka – Pyrkiewicz
  3. Piotr Worach – Absolute Bikes Redingo Team

 

  1. Marta Rusek – Warszawski Klub Kolarski
  2. Sylwia Zduniak
  3. Anna Kłudkiewicz – iFon Kolarz Klub

Mini:

  1. Wiesław Rowicki – Niezrzeszony
  2. Kamil Romanowski – Wysportowani Racing Team
  3. Michał Ćwiąkała – Niezrzeszony

 

  1. Iwona Bicka – Niezrzeszona
  2. Natalia Dobrzyńska – Kamyk Radzymin MTB Team
  3. Monika Kowalska – Niezrzeszona

Pełne wyniki – link

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0