BMX-owe szaleństwo w opuszczonym kościele w Żeliszowie

BMX-owe szaleństwo w opuszczonym kościele w Żeliszowie

ZACLERSKA 70 MTB Czechy – wystaw drużynę, przeżyj przygodę!
Endorfiny na lato z MultiSport
Głowno Gold Race 2019, czyli tegoroczne rozpoczęcie cyklu Road Tour
Andrzej Kaiser po raz czwarty zwycięzcą cyklu Kaczmarek Electric MTB [PR]
[PR] Wielki finał Maratonów Kresowych w Mielniku

We wtorek 20 listopada czterech zawodników BMX spotkało się w opuszczonym kościele w Żeliszowie, dając pokaz wielkich umiejętności jazdy na rowerze.

Pomysłodawcą wydarzenia był najlepszy Polak w BMX Dawid Godziek, który zaprosił czołowych riderów świata, aby w wyjątkowym miejscu zagrać w znaną wśród fanów ekstremalnej jazdy na rowerze grze Game of B.I.K.E.

Projekt odbył się w opuszczonym, ewangelickim kościele w Żeliszowie na Dolnym Śląsku dzięki współpracy z Fundacją Twoje Dziedzictwo, która opiekuje się zabytkiem. Połączenie wyjątkowej architektury tego miejsca i obecność światowej czołówki BMX Park okazało się wyjątkowo widowiskową mieszanką.

 

W Żeliszowie riderzy walczyli w popularnej w środowisku rowerowym grze „Game of B.I.K.E.”, ale po raz pierwszy to nie zawodnicy wyznaczali tricki, które mają wykonać ich rywale. Tym razem to widzowie głosowali na sztuczki podczas transmisji LIVE na Facebooku. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Na specjalnie zbudowanym torze zawodnicy nie mieli dużo przestrzeni, ale dali z siebie wszystko. Oprócz gospodarza wydarzenia, Dawida Godźka, pokaz swoich umiejętności zademonstrowali Daniel Dhers – legenda światowego BMX, Rosjanin Irek Rizaev i młody polski zawodnik Kamil Długosz, który wystartował z dziką kartą. Po zaciętej walce wygrał Rizaev.

– Jazda w takim miejscu była niesamowitym przeżyciem. Pokazaliśmy kilka trudnych tricków, które wybierali nam widzowie podczas transmisji. Dzięki temu rywalizacja była jeszcze ciekawsza. Taka właśnie była idea stworzenia Red Bull Game of B.I.K.E. Gratuję Irkowi zwycięstwa! Muszę przyznać, że trochę mnie zaskoczył aż tak wysokim poziomem swoich umiejętności – powiedział Dawid Godziek.

Sam triumfator nie krył zadowolenia po zwycięstwie, ale podkreślał, że nie to było najważniejsze.

– Chciałem wygrać, ale przede wszystkim dobrze się bawić i spróbować czegoś nowego. Nigdy nie jeździłem w tak niesamowitym miejscu i nie rywalizowałem w interaktywnym Game of B.I.K.E., dlatego emocje były duże – powiedział Rizaev. Zawodnik z Rosji zapowiedział, że będzie się starał zakwalifikować na igrzyska olimpijskie w Tokio, gdzie zagości konkurencja BMX Park. – To moje marzenie i cel, aby wystąpić na igrzyskach. Kwalifikacje są bardzo trudne, ale będę próbował – powiedział rider z Kazania.

Dzięki globalnej transmisji na Facebooku zawody Red Bull Game of B.I.K.E. w unikalnym kościele w Żeliszowie mogli oglądać widzowie na całym świecie. Powtórka dostępna jest pod adresem: https://www.facebook.com/RedBullBike/videos/180594156227232

COMMENTS

DISQUS: 0