Wyniki – 10-11 listopada 2018

Wyniki – 10-11 listopada 2018

Plan na weekend 47/2018
Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – IV Memoriał Marka Cichosza, Bytów
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2017 – Bieles, Luksemburg [wyniki]

“Przełajowy klasyk” – tak wiele osób mówi o wyścigu w Koziegłowach, którego trasa uchodzi za jedną z najlepszych w kraju. W tym roku odbył się po raz czterdziesty, a na starcie stanęła czołówka krajowego kolarstwa przełajowego z aktualnym Mistrzem Polski Markiem Konwą na czele.

Warto też odnotować, że w ten weekend do rywalizacji w Pucharze Polski wrócił Paweł Szczepaniak, któremu w tym roku skończyła się ośmioletnia kara za korzystanie z dopingu podczas Mistrzostw Świata w Taborze w lutym 2010. Dzień wcześniej w Szczekocinach był czwarty, w niedzielę w Koziegłowach zameldował się na 8 miejscu tracąc blisko 3 minuty do zwycięzcy.

Światowa czołówka rywalizowała w sobotę w Niel w wyścigu zaliczanym do DVV verzekeringen trofee (Jaarmarktcross), a w niedzielę w Gavere zaliczanym do Telenet Superprestige.

Dublet ustrzelił Mathieu van der Poel, który w obu wyścigach stanął na najwyższym stopniu podium. Jednak nie było tak łatwo, cały czas musiał odpierać ataki zawodników z Belgii – Toon Aerts, Laurens Sweeck czy Wout van Aert byli cały czas tuż za nim.

W rywalizacji kobiet najszybsza w sobotę była Sanne Cant, która w niedzielę musiała zadowolić się “tylko” trzecim miejscem. Triumfowała Włoszka Maria Alice Arzuffi.

W sobotę w czeskim Kolinie odbył się wyścig przełajowy zaliczany do serii Toi Toi Cup. Belgowie Sweeck i Merlier wzięli dwa pierwsze miejsca. Marek Konwa był czwarty, a Karol Michalski 19. W rywalizacji kobiet Barbara Borowiecka była 17.

Za oceanem, w Kanadzie, odbyły się mistrzostwa tego kraju – w elicie wygrali Michael  van den Ham oraz Maghalie Rochete.

fot.jsphoto.cz


Super Puchar Polski – Koziegłowy


Elita:

  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Patryk Kostecki – Domin Sport
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  1. Katerina Mudrikova – ACK Stara Ves N.O.
  2. Barbara Borowiecka – PrinzWear Szczepan Bike
  3. Anna Wiese – Ośka Warszawa

U23:

  1. Maciej Borowski – UKKS Imielin Team
  2. Stanisław Nowak – Superior Zator
  3. Dawid Jona – MG LKS Błękitni Mexller Koziegłowy

Junior:

  1. Jakub Musialik – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  2. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Arkadiusz Wach – Hurom Sławno Accent

Juniorka:

  1. Ewa Miłek – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  2. Brygida Piersiak – MLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Karolina Stępień – LSKK Lityński Bełchatów

Masters I:

  1. Szczepan Paszek – Fitwheels.eu / Bikestacja.pl
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  3. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Team

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Marek Bonecki – Diversey Team
  3. Piotr Żebrowski – PTR Dojlidy Białystok

Masters III

  1. Jiri Sedlacek – SK Jiri Team Ostrava
  2. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  3. Szczepan Płusa – GK Gliwice

Amator:

  1. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra
  2. Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin
  3. Mateusz Kwiatkowski – Ebikom PM Bike Racing Team

Pełne wyniki – link


Wyścig przełajowy “XXII Memoriał Edwarda Pełki” – Szczekociny


Elita

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent
  3. Patryk Kostecki – Domin Sport
  1. Anna Wiese – Ośka Warszawa
  2. Magdalena Sadłecka – TKK Pacific Nestle Fitness
  3. Małgorzata Mazurek – GK Victoria Rybnik

U23:

  1. Maciej Borkowski – UKKS Imilein Team
  2. Dawid Jona – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  3. Krzysztof Domin – Domin Sport

Junior:

  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Arkadiusz Wach – Hurom Sławno Accent
  3. Jakub Musialik – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy

Juniorka:

  1. Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Ewa Miłek – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
  3. Dominika Włodarczyk – MLKS Wieluń

Masters I

  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Marcin Mróz – UKK Prostki

Masters II

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Andrzej Śledziona – Diversey Team
  3. Adam Grabara

Masters III

  1. Jiri Sedlacek – SK Jiri Team Ostrava
  2. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  3. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl

Amator:

  1. Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin
  2. Paweł Raczyński – Sosnowiec
  3. Paweł Znamirowski – LKS Trasa Zielona Góra

Pełne wyniki –  link


IX Niepodległościowy Maraton MTB – Wieruszów


Mega:

  • Artur Małkowski – Euro Bike Kaczmarek Electric

Mini:

  • Karol Bednarek – UKS Sport Bralin
  • Małgorzata Lutecka – iFon Kolarz Klub

Pełne wyniki – link


Leszczyńska Liga Rowerowa – X Rowerowy Puchar Niepodległości – Osieczna


Mega:

  • Przemysław Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest
  • Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW Invest

Mini:

  • Wojciech Mizuro – Real 64sto
  • Renata Głód – Strefasportu.pl MW Invest

Pełne wyniki – link


Mistrzostwa Mazowsza WOM – Warszawa


  • Elita – Dariusz Kołakowski – Warszawski Klub Kolarski
  • U23 – Michał Krzyczkowski – KK Legia 1928 Inter Cars
  • U23 – Natalia Buczek – Triathlon Siedlce Club
  • Junior – Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  • Juniorka – Marta Rusek – Warszawski Klub Kolarski
  • Junior Młodszy – Michał Pomorski – Warszawski Klub Kolarski
  • Juniorka Młodsza – Maja Cieśla – Warszawski Klub Kolarski
  • Amator Mini – Paweł Sowa – Zamość
  • Amator Mini – Katarzyna Dorsz – Kamyk Radzymin MTB Team
  • Amator Mega – Stanisław Pyrka – Pyrkiewicz
  • Amator Mega – Barbara Kleczaj – Go Sport
  • Amator Giga – Michał Cąpała – RMF Evanlite

Pełne wyniki – link, link


Legia MTB Zimowy – Warszawa


  • Giga – Michał Cąpała – RMF Evanlite
  • Mega – Paweł Kościelny – KK Legia 1928
  • Mega – Izabela Kamińska – Patnet Team
  • Mini – Radosław Kiraga – SKK Voyager WAT
  • Mini – Natalia Dobrzyńska – Kamyk Radzymin MTB Team

Pełne wyniki – link


Mała Liga CX – Warszawa


  • Elita – Adam Kowalski
  • Elita – Anna Sajnóg – Rafbike
  • Junior – Dawid Bojarczak
  • Masters K – Barbara Kleczaj – Go Sport AK-Sped Team
  • Masters I – Michał Kostrzewa – PRB Kombud
  • Masters II – Marek Stram – Stram Bike Fitting & Service
  • Masters III – Jaroslaw Mitas
  • Masters IV – Krzysztof Więckowski – Odkrywcy Taurus

Pełne wyniki – link

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0