Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) podsumowuje początek sezonu przełajowego

Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) podsumowuje początek sezonu przełajowego

Zapowiedź Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym 2020 – Dubendorf, Szwajcaria
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – DVV verzekeringe trofee, Kortrijk / Zilvermeercross, Mol
Barbara Borowiecka (Szczepan Bike): “bardzo dobrze czuję się w przełajach”
Wyniki – 8-9 grudnia 2018
Puchar Strefy MTB Sudety 2018 rozpoczęty

Sezon rozpoczęłam od startu w Pucharze Polski w Kluczewsku. To był wielki test dla mojego nowo złożonego roweru. Ze zwykłego seryjnej produkcji roweru zrobiliśmy prawdziwego wyścigowego kocura,  ale nie byliśmy do końca pewni czy wszystko będzie ze sobą współgrać. Np manetka Ultegra Di2 z przerzutką XT. Wymyśliliśmy inne prowadzenie kabli, tak że są praktycznie całkowicie schowane w ramie.

Jestem zawodniczką, która traktuję ściganie jak przygodę, dlatego kiedy znajomy zaproponował mi start w Sztokholmie bez wahania się zgodziłam. Mimo, że poleciałam sama i na miejscu mogłam liczyć tylko na życzliwość Szwedów, udało mi się zrealizować cel czyli pierwszą 5tke w wyścigu rangi UCI C2 rozgrywającego się w centrum Sztokholmu.

Postanowiliśmy iść krok dalej i sprawdzić jak sobie poradzę w Czechach. 27 października wystartowałam w Toi Toi Cup w Slanach. Był to wyścig rangi UCI C1 i zajęłam 17 miejsce. Nie mam obycia w dużej grupie i niestety mimo startu z drugiej linii, zawodniczki na starcie mnie wchłonęły i dopiero kiedy wszytko się rozciągnęło to zaczęłam przeskakiwać coraz wyżej doganiając kolejne dziewczyny. Następnego dnia ścigałam się w Trnavie na Słowacji. Był to również wyścig UCI C2 i zajęłam 9 miejsce. Tym razem zniszczyło mnie zmęczenie nie tylko startem dzień po dniu, ale również całą naszą “partyzantką” (pracą jako kierowca, zawodnik i pomocnik na boksie polskim zawodnikom, których zabrałam ze sobą).

Po dwóch ciężkich weekendach ścigania za granicą przyszedł czas na start w Polsce. Zwyciężyłam w Pucharze Polski w Kotowicach. Trasa technicznie była łatwa. Na pewno zapamiętam ją jako jedną wielką prostą. Frekwencja jak zwykle nie była oszałamiająca, ale w kobiecym kolarstwie już tak jest, że liczy się jakość a nie ilość rywalek.

fot. jmphoto

COMMENTS

DISQUS: 0