Cztery medale polskich ekip na Mistrzostwach Europy w bikejoringu

Cztery medale polskich ekip na Mistrzostwach Europy w bikejoringu

REKLAMA
Mistrzostwa Świata psich zaprzęgów 2013
Mistrzostwa Świata psich zaprzęgów – medale, dużo medali…
Relacja z Mistrzostw Europy w bikejoringu
[PR] Złote, i nie tylko, medale polskich bikejoringowców
Igor Tracz po raz trzeci został mistrzem świata w bikejoringu

Na rozgrywanych w szwedzkim Nybro Mistrzostwach Europy w Sporcie Psich Zaprzęgów zakończyła się już rywalizacja w bikejoringu.

Nasi Reprezentanci po raz kolejny udowodnili, że w tej dyscyplinie trzeba się z nami liczyć potwierdzając to czterema zdobytymi medalami. Srebra wywalczyli Agnieszka Jarecka w elicie kobiet oraz Marek Rogalski-Janc w kategorii mężczyzn z psami rasowymi.

“Razem z moim 3-letnim psem Aspenem, po pierwszym dniu startów zajmowaliśmy 1 pozycję z przewaga 0,2 sekundy nad drugą Norweżką i 4 sekundy nad trzecią Szwedką. Drugi dzień daliśmy z siebie wszystko, poprawiliśmy czas o 3 sekundy, ale niestety trochę zabrakło nam do obrony złotego medalu wywalczonego 2 lata temu w Anglii.” –  Agnieszka Jarecka

Brąz zdobyli Cyprian Świderski w kategorii juniorów oraz Michał Świderski w kategorii masters. Bardzo dobry wynik w tej ostatniej klasie zaliczył Artur Kępa zdobywając szóste miejsce. Nasz murowany faworyt Igor Tracz od kilku dni zmagał się silną infekcją, mimo to podjął wyzywanie i nie zrezygnował ze startu, po ciężkiej walce rywalizację zakończył na czwartym miejscu w elicie mężczyzn.

COMMENTS

DISQUS: 0