Epilog Mazovii – i w tym sezonie nie ma już nic

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Epilog Mazovii – i w tym sezonie nie ma już nic

Urszula Luboińska i Jarosław Wołosiuk najlepsi w Olsztynie
Zapowiedź Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Ciechanowie
Relacja z Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Janowie Lubelskim
Maraton prawie jak XC – relacja z Dobrzynia
Kałuże małe i duże – Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Andrespolu

Przed zawodniczkami i zawodnikami Mazovii jeszcze jeden ważny termin w kalendarzu. 28 października prowadzony przez cały sezon przez Cezarego Zamanę peleton spotyka się w Mławie. Będzie ściganie się na zaprojektowanej na nowo trasie i ognisko przy akompaniamencie gitary.

Takie towarzyskie pożegnanie z sezonem to powrót do lubianej tradycji Mazovii, zapoczątkowanej jeszcze w pierwszym roku jej działalności I zarazem jedna z charakterystycznych cech tego cyklu, tak mocno współtworzonego przecież przez zawodników. „Ci, którzy przyjadą do Mławy, będą mogli podzielić się swoimi pomysłami na przyszłoroczny cykl, który jest dla przecież dla Was, uczestników a nie dla nas, organizatorów” – podkreśla dyrektor sportowy Cezary Zamana. „Okazji do rozmów nie braknie, po maratonie zapraszam wszystkich na ognisko. Kto wie, może to właśnie wtedy, przy buchających iskrach ktoś błyśnie rewelacyjnym pomysłem na dopieszczenie Mazovii?” – zastanawia się kolarski mistrz Polski.

Dopieszczeni będą też sami zawodnicy. Czekać na nich będzie nowoczesny obiekt MOSiR Mława z przebieralniami i prysznicami, rozgrzewająca herbata Mazovii oraz regenerujące przekąski od SuperDrób. Komfort zawodników na pierwszym miejscu.

Zanim jednak w górę wystrzeli płomień z ogniska, trzeba będzie przejechać przygotowaną przez organizatorów trasę. Tym razem będą to trzy skrócone dystanse, co pozwoli na czerpanie maksymalnej przyjemności z jazdy, nawet mimo długiego i niełatwego sezonu, jaki za sobą mieć będzie większość zawodników. Najmłodsi kolarze będą ścigać się na dystansie Hobby, wytyczonym na stadionie MOSiR Mława. Każdy rocznik wystartuje osobno, co w połączeniu z wysokiej jakości bieżnią stadionu zwiększy komfort jazdy i poziom bezpieczeństwa. Rodzice i kibice będą mogli dopingować swoich podopiecznych przez cały wyścig.

Dystans Fit (17 km) pojedzie niby krótkim dystansem, ale już na drugim kilometrze zmierzy się w dwóch wariantach na Łysej górze by dalej ruszyć łagodniejszymi już leśnymi duktami.
Natomiast ½ Pro (32 km) To nowy kierunek tras które chcielibyśmy w przyszłym roku częściej przygotowywać. Zawodnicy z dystansu ½ Pro (32 km) dwukrotnie pokonają wzgórza Łysej Góry, gdzie czeka na nich interwałowo urozmaicony 4-kilometrowy odcinek o profilu XC z krętymi zjazdami i podjazdami idealnymi na przełożenie 1/12. Sporo kalorii trzeba będzie też spalić przy pokonywaniu najwyższych wzniesień w środku dystansu. Finisz zaplanowany na mławskim stadionie dodatkowo podkręci rywalizację.

„Hobbyści dostaną podwójną lekcję: czym jest MTB, ale także na czym polega prawdziwa kolarska rywalizacja łokieć w łokieć. Fit to okazja dla każdego, kto chce zacząć zabawę w MTB, jak i dla tego, komu czas nie pozwala na większe zaangażowanie się w treningi. ½ Pro to najlepszy wybór dla wprawionych już kolarek i kolarzy oczekujących wyzwań MTB – podsumowuje Cezary Zamana.

Zapisy na ostatni tegoroczny maraton Mazovii już trwają. Warto pamiętać, że tym razem będzie to coś więcej niż wykręcanie jak najlepszego czasu. Dlaczego więc nie skorzystać i nie zameldować się w Mławie?

Współorganizatorem maratonu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

Biuro zawodów: Mława, ul. M. Kopernika 38

Harmonogram zawodów:
8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i opiekunów dzieci do lat dziesięciu
10.30 – start dystansu Hobby
11.25 – ustawianie zawodników w sektory startowe na dystansie Fit
11.40 – start dystansu Fit
11.45 – ustawianie zawodników w sektory startowe na dystansie ½ Pro
12.00 – start dystansu ½ Pro
12.30 – dekoracja dystansu Hobby
13.30 – dekoracja dystansu Fit
14.30 – dekoracja dystansu ½ Pro
15.00 – zakończenie

COMMENTS

DISQUS: 0