Sezon przełajowy otwarty – jakie plany ma Marek Konwa?

Sezon przełajowy otwarty – jakie plany ma Marek Konwa?

REKLAMA
Głowno Gold Race 2019, czyli tegoroczne rozpoczęcie cyklu Road Tour
LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim
SHIMANO STEPS sterowany klamkomanetkami w gravelach i szosówkach
Wiele nowości Meridy na Kielce Bike-Expo
Słodko-gorzki dzień na Cape Epic dla zawodników Kross-Spur Racing

Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ma już na koncie w trakcie tegorocznego sezonu kilka startów i sukcesów w zawodach przełajowych.

Jednak nie zamierza na tym poprzestać i ma apetyt na więcej. Sezon MTB dobiegł końca i coraz więcej zawodników przesiada się na przełaje. Marek Konwa pomimo licznych sukcesów w MTB w tym roku, takich jak tytuł V-ce Mistrza Polski XC, nie spoczywa na laurach i rozpoczął już sezon przełajowy.

Marek Konwa planuje w tym roku wystąpić w większej ilości mocno obsadzonych zawodów zagranicznych niż to miało miejsce w ubiegłych latach. Plany Marka motywują go do dalszych treningów. Ma jasno wytyczone cele „Celem jest awans w rankingu UCI oraz start na Mistrzostwach Świata CX w Danii”, wspomina Marek. W tym roku wziął już udział w kilku zawodach CX między innymi w Szwajcarii, Czechach i na Słowacji. „Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony ze swojej dyspozycji na początku sezonu CX, którą uzyskałem dzięki wprowadzeniu nowych treningów specjalnie pod przełaje”, podsumowuje Marek.

Marek wprowadził pewne modyfikacje w swoich przygotowaniach do sezonu przełajowego: „Treningi są urozmaicone różnymi przeszkodami, których w przełajach nie brakuje. Podbiegi po schodach, trawersach, a do tego sztuczne przeszkody, jak powalone konary drzew. Te ostatnie najlepiej pokonać skacząc na rowerze, wtedy zyskujemy cenny sekundy. Reszta to już moja tajemnica, ale na pewno jednym z ważniejszych elementów jest trening powtórzeniowy na krótkich podjazdach z dużym obciążeniem”, wyznaje Marek.

W tym roku zawodnik planuje wziąć udział w całym cyklu Toi Toi Cup w Czechach oraz w szwajcarskim EKZ Cross Tour. Do tego pojedzie w kilku Pucharach Świata i mniejszych wyścigach. Głównym celem są Mistrzostwa Świata w Danii.

COMMENTS

DISQUS: 0