Góra Kazury zdobyta. Poland Bike XC na warszawskim Ursynowie

Góra Kazury zdobyta. Poland Bike XC na warszawskim Ursynowie

Michał Topór (Superior Zator) – Puchar Polski XCO, Pcim
Maciej Jeziorski (Romet Factory Team) – Puchar Czech XCO C1, Kutna Hora
24. edycja Praskich Schodów
MTB Bundesliga startuje w Heubach
Puchar Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francja [podsumowanie]

To były zawody dla prawdziwych kolarskich twardzieli. Amatorzy na rowerach górskich zdobywali kultową Górę Kazury, czyli Wzgórze Trzech Szczytów na warszawskim Ursynowie.

Tu przed rokiem odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, organizowane przez ekipę Poland Bike z Grzegorzem Wajsem na czele. Tym razem Góra Kazury była areną rywalizacji w zawodach Poland Bike XC. Na starcie stawiło się ponad 120 kolarzy. Impreza zorganizowana przy ścisłej współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy była zaliczana do punktacji Omnium Poland Bike 2018.

Było widowiskowo, również dla kibiców. Z jednego miejsca mogliśmy obserwować niemal całą rywalizację – mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. – Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Aż siedmiokrotne zdobywanie Góry Kazury na trudnej, technicznej i wymagającej trasie okazało się dla wszystkich prawdziwym wyzwaniem.

Dystans MAX (15 km – siedem rund) najszybciej pokonali Łukasz Giziński (Absolute Bikes Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie), a na młodzieżowej trasie FAN (6 km – trzy rundy) zwyciężyli Mateusz Szyszko i Marianna Żylik (oboje z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). Swoje wyścigi Mini Cross u podnóża Kazury miały też przedszkolaki, w wieku już od dwóch lat.

Teraz pora na wielki finał LOTTO Poland Bike Marathon 2018. Już w najbliższą sobotę 13 października w warszawskim Wawrze. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów tradycyjnie rozgrywanych pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0