Góra Kazury zdobyta. Poland Bike XC na warszawskim Ursynowie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Góra Kazury zdobyta. Poland Bike XC na warszawskim Ursynowie

Wyniki – 13-14 kwietnia 2019
“Volkswageny” w Wałbrzychu – Helta piąty open, Nowak trzecim orlikiem!
UCI w związku z pandemią koronawirusa przesuwa i kasuje kolejne Puchary Świata w kolarstwie górskim
Aleksandra Podgórska podsumowuje sezon: zebrałam ważne doświadczenie
Podsumowanie finału Północnej Ligi MTB XC

To były zawody dla prawdziwych kolarskich twardzieli. Amatorzy na rowerach górskich zdobywali kultową Górę Kazury, czyli Wzgórze Trzech Szczytów na warszawskim Ursynowie.

Tu przed rokiem odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, organizowane przez ekipę Poland Bike z Grzegorzem Wajsem na czele. Tym razem Góra Kazury była areną rywalizacji w zawodach Poland Bike XC. Na starcie stawiło się ponad 120 kolarzy. Impreza zorganizowana przy ścisłej współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy była zaliczana do punktacji Omnium Poland Bike 2018.

Było widowiskowo, również dla kibiców. Z jednego miejsca mogliśmy obserwować niemal całą rywalizację – mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. – Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Aż siedmiokrotne zdobywanie Góry Kazury na trudnej, technicznej i wymagającej trasie okazało się dla wszystkich prawdziwym wyzwaniem.

Dystans MAX (15 km – siedem rund) najszybciej pokonali Łukasz Giziński (Absolute Bikes Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie), a na młodzieżowej trasie FAN (6 km – trzy rundy) zwyciężyli Mateusz Szyszko i Marianna Żylik (oboje z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). Swoje wyścigi Mini Cross u podnóża Kazury miały też przedszkolaki, w wieku już od dwóch lat.

Teraz pora na wielki finał LOTTO Poland Bike Marathon 2018. Już w najbliższą sobotę 13 października w warszawskim Wawrze. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów tradycyjnie rozgrywanych pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0