Nowe bagażniki rowerowe Taurus Basic Plus

Nowe bagażniki rowerowe Taurus Basic Plus

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak Mistrzami Polski XCO
Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczno już w najbliższą niedzielę
Bike Expo – Narodowy test rowerowy 2018
Rekordowy LOTTO Poland Bike Marathon 2015 [PR]
Inauguracja Bike Maratonu – 8 kwietnia, Miękinia. Ostatnie odliczanie

Polska firma Taurus wprowadziła na rynek nowe bagażniki na hak holowniczy, które służą do przewozu rowerów.

Modele Taurus Basic Plus to kompaktowe platformy – pozwalają na szybki montaż i są kompatybilne z większością rodzajów jednośladów. W zależności od wersji umożliwiają jednoczesny przewóz do 2 lub 3 rowerów.

Odchylane platformy Taurus Basic Plus należą do oferty polskiej firmy Taurus – producenta i dystrybutora bagażników i boxów dachowych, bagażników do przewozu sprzętu rowerowego i wodnego, a także innych urządzeń ułatwiających transport bagaży. Jak wskazuje producent, nowe bagażniki są udoskonaloną wersją modeli Taurus Basic i – w zależności od wariantu – pozwalają na równoczesny przewóz do 2 lub 3 rowerów. Odświeżono m.in. system świateł (wtyczka zasilająca 13-pin). W nowych platformach możliwe jest np. regulowanie siły docisku zamknięcia na kuli haka, a dzięki specjalnym (przesuwanym) uchwytom można transportować rowery o różnych rozmiarach.

„Bagażniki te to m.in. prosty montaż rowerów, który nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Mechanizm uchylania umożliwia natomiast łatwy dostęp do bagażnika W tym segmencie rynku to obecnie najlepsza propozycja, jeżeli weźmiemy pod uwagę relację jakość/cena” – mówi manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Za bezpieczeństwo sprzętu odpowiadają systemy zamykania, które pozwalają na zamknięcie bagażnika na haku oraz rowerów bezpośrednio na samym bagażniku.
„Platformy Taurus Basic Plus są kompatybilne ze zdecydowaną większością rowerów, w tym także tymi wyposażonymi w hamulce tarczowe. Pasują do ram o średnicy od 22 do 80 mm. Ich zaletą jest też z pewnością kompaktowość. Po złożeniu wymiary bagażnika są stosunkowo niewielkie, co oczywiście znacznie ułatwia użytkownikom jego przenoszenie oraz przechowywanie” – wskazuje Robert Senczek. Nowe platformy mają całkowitą ładowność na poziomie 40/45 kg, podczas gdy waga samego bagażnika wynosi 15/16,5 kg. Maksymalna waga jednego przewożonego roweru to z kolei 20 kg. Bagażniki Taurus Basic Plus wyprodukowano zgodnie z normą ISO/DIS 15263-4:2006. Okres gwarancyjny wynosi 2 lata, a sugerowane ceny to odpowiednio 916 i 999 zł.

Dane techniczne:
nazwa: Taurus Basic Plus 2-3 – odchylany bagażnik na hak do przewozu 2-3 rowerów
pojemność: 2 i 3 rowery
montowanie roweru: rama/koła
ładowność: 40 i 45 kg
masa uchwytu: 15 i 16,5 kg
maksymalna waga jednego roweru: 20 kg
wtyczka zasilająca: 13-pin
światła tylne: tak
pasuje do większości rowerów z hamulcami tarczowymi: tak
pasuje do aut osobowych z kołem zapasowym montowanym z tyłu: nie
odłączenie uchwytu ramy: nie
zamknięcie uchwytu na samochodzie: tak
zamknięcie rowerów w uchwycie: tak
zamki na wyposażeniu: tak
paski zębate do kół: tak
samoczynna regulacja uchwytu ramy: nie
uchylany: tak
możliwość odchylania z rowerami: tak
do przewozów rowerów elektrycznych: nie
informacje dodatkowe: norma ISO/DIS 15263-4:2006
gwarancja producenta: 2 lata
cena detaliczna: 919 i 999 zł

http://www.taurus.info.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0