Michał Topór (Superior Zator) – Górale na Start, Boguszów Gorce

Michał Topór (Superior Zator) – Górale na Start, Boguszów Gorce

Michał Topór – Finał Pucharu Polski XCO, Boguszów-Gorce
Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace) – Górale na Start, Puchar Polski XCO, Boguszów-Gorce
Maciej Jeziorski (Romet MTB Team) – Puchar Polski XCO, Boguszów Gorce
Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Górale na start, Boguszów Gorce
Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) – Puchar Polski XCO – Boguszów Gorce

Puchar Polski XCO 2018 oficjalnie przeszedł do historii. W poprzednich trzech latach finałowa runda zawsze odbywała się w Głuchołazach, tym razem przeniesiono ją jednak do Boguszowa Gorców. Zamiana według mnie bardzo korzystna, bo trudno mi sobie wyobrazić lepsze miejsce na kończące sezon ściganie. Trasa ma wszystko czego oczekuję, a moje oczekiwania są zawsze takie same – żeby była wymagająca nie tylko fizycznie, ale również technicznie. Mamy tu konkretne podjazdy i równie konkretne zjazdy usiane korzeniami i ostrymi zakrętami. Jest kawałek w stylu 4X oraz wisienka na torcie – sekcja TaddyCross zawierająca między innymi świetny rockgarden. Zobaczcie sami, to jedna z moich ulubionych rund w naszym kraju.

Pomimo ostatniego wyraźnego ochłodzenia, pogoda również stanęła na wysokości zadania i zafundowała nam piękny, słoneczny dzień, idealny do ścigania. Szkoda, że na starcie wyścigu Elity było nas tak niewielu – w zasadzie pojawiły się głównie osoby walczące o dopięcie generalki.

Starty po płaskim nie należą do moich mocnych stron, więc rozpoczęcie wyścigu z okolic 10 miejsca to jak na mnie normalka. W ciągu pierwszych dwóch okrążeń udało mi się wyjść na 5 pozycję, którą jednak byłem zmuszony ostatecznie oddać na dwa okrążenia do mety. Czułem, że te dwie ostatnie rundy jadę wyraźnie słabiej – może to już zmęczenie sezonem? W każdym razie bez większych przygód udało mi się dowieźć na metę 6 miejsce w Elicie oraz 4 w U23. Wynik przeciętny, ale wystarczył, żeby w ostatnim momencie wskoczyć na podium w generalce z różnicą jednego punktu. Zawsze to miło ;)

Jak zwykle podziękowania należą się całej ekipie, która w ten weekend „postawiła kropkę nad i” dzięki czemu sięgnęła po zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej :)

Dla wielu zawodników wyścig w Boguszowie był równocześnie zakończeniem tegorocznego sezonu, ale ja wystartuję jeszcze w ten weekend w Małopolskiej Lidze Kolarskiej. Jak zwykle zachęcam do trzymania kciuków i dołączenia do mnie na Facebook’u, Instagramie oraz Stravie.

Foto: Bartek Bober

 

COMMENTS

DISQUS: 0