Podsumowanie sezonu 2018 w Strefie MTB Sudety

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Podsumowanie sezonu 2018 w Strefie MTB Sudety

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trochę ponad pół roku temu, stojąc na starcie otwierającej rowerowy kalendarz rundy w Bardzie, emocjonowaliśmy się początkiem kolejnego sezonu w Strefie MTB Sudety. Później, jak w transie bliskim poziomem skupienia do zjazdu po najbardziej technicznym singlu, przejechaliśmy z Pucharem Strefy kolejno przez Walim, Głuszycę, Srebrną Górę, Mieroszów, Jodłownik, Pieszyce i Bielawę. W międzyczasie zboczyliśmy nieco z trasy na jeszcze bardziej wymagające, jeszcze bardziej naszpikowane mtb – rarytasami wydarzenia, które zaoferowali nam aktywiści ze Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety. Na potwierdzenie tych słów wystarczy wspomnieć wyścig etapowy Epicka Czwórka, Ultramaraton Extreme MTB Challenge czy Mistrzostwa Polski Enduro rozgrywane na trasach w Srebrnej Górze.

Jaki zatem był ten sezon w Górach Sowich, Suchych, Bardzkich i Mieroszowskich Ścianach, składających się w sumie na arenę strefowych zmagań? Jak można ów sezon pokrótce opisać?

ROZWÓJ – to słowo bardzo trafnie określa atmosferę wokół tegorocznej działalności w Strefie. Tamtejsi pasjonaci, w zasadzie przy braku komercyjnego wsparcia na poziomie znanym z innych rowerowych projektów, wdrożyli w życie kilkanaście eventów dla amatorów i zawodowców. Wzięło w nich udział łącznie blisko trzy tysiące startujących. Oprócz tego stale poszerzana była infrastruktura, a pracę nad rozbudową całego systemu najlepiej opisują dwie liczby: 26 tras o łącznej długości 562 km. Ta prawdopodobnie jedyna w Polsce, działająca z takim rozmachem oddolna inicjatywa tworzona przez rowerzystów dla rowerzystów, zasługuję z pewnością na olbrzymie uznanie oraz gratulacje dla wszystkich zaangażowanych.

SPORT – wspomniane wyżej wydarzenia sportowe organizowane w Strefie, systematycznie zaskarbiały sobie szacunek rowerowej społeczności, a w tym sezonie pozycja ta została mocno ugruntowana na rodzimym rynku MTB. Łatka, która przylgnęła do Strefy MTB Sudety, jakoby było to najlepsze w kraju miejsce do jazdy na ,,góralach” doczekała się nawet swojego określenia – Pure MTB.

Warto w tym miejscu przytoczyć chociażby wyniki klasyfikacji generalnej Pucharu Strefy, zobaczyć jakie nazwiska i team’y się tam przewijają. Być może zainspiruje to pozostałych bajkerów do sprawdzenia tego wymagającego cyklu w przyszłym roku. Jest to też dobra okazja aby pogratulować wszystkim śmiałkom, którzy podjęli walkę w kończącym się właśnie sezonie. Komplet wyników znajdziecie na dedykowanej podstronie ultimasport.pl.

ZAANGAŻOWANIE – na sukces całego przedsięwzięcia składa się wbrew pozorom bardzo wiele czynników, z których najważniejszym jest prawdopodobnie ten ludzki. Oprócz członków Stowarzyszenia Strefy MTB Sudety oraz otaczających ich ludzi dobrej woli, słowa uznania należy również skierować w stronę wszelkich podmiotów, które pomimo niewielkich budżetów, wspierały w tym sezonie sport rowerowy w Strefie. Mamy tutaj na myśli takie organizacje jak chociażby AJ’S Fenwicks, UMWD, An Medical, Lincoln Electric, Sklep Rowerowy K2, redakcje MTB XC PL i Bikeboard, Hotel Dębowy, Staropolanka, Hotel Bardo, Twierdza Srebrna Góra, lokalne samorządy i stowarzyszenia czy innych naprawdę niewielkich lokalnych przedsiębiorców. Niech będą oni wzorem dla większych marek, które jeżeli tylko nareszcie zauważą drzemiący w Strefie potencjał, to współdziałając z tamtejszą rowerową społecznością mogą zdziała naprawdę bardzo wiele dla dobra polskiego MTB.

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie mieliście okazji pojeździć po pięknych trasach w Strefie MTB Sudety, to polecamy Wam zaopatrzyć się w najnowsze wydanie mapy i ruszyć na prawdziwie piękną rowerową przygodę w tamte strony. Mapę możecie nabyć w punktach certyfikowanych Strefy, których wykaz znajdziecie na stronie www projektu lub bezpośrednio za pośrednictwem linka.

Więcej informacji o Strefie oraz planach z nią związanych na przyszły sezon znajdziecie na:
www.strefmtbsudety.pl i www.facebook.com/strefamtbsudety

Fot. Ola Sulikowska


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0