Bike Maraton w natarciu. UCI Marathon Series znów w Jeleniej Górze

Bike Maraton w natarciu. UCI Marathon Series znów w Jeleniej Górze

Bike Maraton Świeradów-Zdrój. Prawdziwy smak Gór Izerskich
Plan na weekend 21/2018
Bike Maraton Obiszów na zakończenie Kolarskiego Weekendu
Plan na weekend 29/2016
BYE! Czyli Bike Maraton naturalnie

Historyczny debiut Marathon Series w Polsce już dawno za nami – teraz czas po prostu na kolejny Bike Maraton ze znaczkiem UCI. A że ranga i klasa najwyższa z możliwych? Że jedyny polski maraton cały czas zajmuje swoje miejsce wśród najbardziej prestiżowych wyścigów w kalendarzu UCI? Można tylko się cieszyć i dalej pracować nad wartością marki “Bike Maraton”.

Bike Maraton to oczywiście nie jedyna atrakcja nadchodzącego weekendu. W Jeleniej Górze odbędzie się kolejna edycja wyścigu XCO UCI HC Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race. Znów zjadą do Jeleniej największe sławy MTB, a część z nich powinna się też pojawić na starcie Bike Maratonu, jak choćby Bart Brentjens – pierwszy w historii mistrz olimpijski w kolarstwie górskim. Na liście startowej wciąż przybywa nazwisk, również wśród zawodników ścigajacych się w wyścigu UCI. Są goście z Japonii, Hiszpanii, Holandii, Czech, Niemiec, Białorusi, Węgier, Belgii, Ukrainy, Austrii i Estonii.

Wyścig UCI zostanie rozegrany na głównym dystansie, GIGA (80 km, przewyższenie 2400 m), na którym standardowo ściga się polska czołówka w klasyfikacji Bike Maraton PRO.

Dystans średni, MEGA, to tym razem 59 km  z przewyższeniem ponad 1500 m, a dystans MINI funduje nam w Jeleniej Górze kolarską przejażdżkę o długości 31 km z przewyższeniem 600 m, choć ten dystans jest również areną zaciętej sportowej rywalizacji, zwłaszcza w młodszych kategoriach wiekowych.

Trasa – jak zwykle w Jeleniej Górze – wymagająca i piękna. Tym razem – trochę nowych miejsc, ale oczywiście jej gówny atut to Rudawy Janowickie. Tu wciąż jest sporo do odkrycia, a wyższy i bardziej znany sąsiad – Karkonosze, trochę splendoru wciąż Rudawom zabiera. Bike Maraton pokręci się więc w masywie Małej Ostrej i Skalnika, na obrzeżach Jeleniej Góry, Kowar, Gruszkowa i Czarnowa. Będzie wyjazd z Jeleniej Góry w stronę Karkonoszy, przejazd przez Łomnicę i powrót do mety w Parku Paulinum, gdzie dzień wcześniej będzie królować XC i kolejne wyścigi JG Trophy Maja Race.

Start niedzielnego Bike Maratonu i wyścigu UCI Marathon Series o godz. 11:00 na Placu Ratuszowym. Meta w Parku Paulinum.

W sobotę, 22 września, w Parku Paulinum pierwsze wyścigi juniorskie i młodzików startują o 9:30.

Elita kobiet (z udziałem Mai Włoszczowskiej)  o 13:45, a mężczyźni o 15:45.

To nie koniec, bo organizatorzy ponownie zapraszają na Plac Ratuszowy w niedzielę, 23 września wieczorem . Po emocjach sportowych, czas na emocje muzyczne: o 19:30  wystąpi Grzegorz Hyży, a jego koncert poprzedzi występ Ani Karwan, która pojawi się na scenie o godz. 18:20.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Więcej na  bikemaraton.com.pl oraz mtbjelenia.pl

COMMENTS

DISQUS: 0