Karol Dziambor – Brico Cross, Geraardsbergen

Karol Dziambor – Brico Cross, Geraardsbergen

Plan na weekend 41/2016
Plan na weekend 6/2017
Wyniki – 9-10 września 2017
Wyniki – 15-16 października 2016
Wyniki – 11-12 lutego 2017

Ten długo wyczekiwany moment wreszcie naszedł! :D Co prawda na sezon przełajowy w Polsce trzeba poczekać jeszcze miesiąc, ale Belgowie ścigają się już od ponad dwóch tygodni. Wczoraj jednak miało miejsce oficjalne rozpoczęcie sezonu UCI w Europie.

Najlepszych kolarzy świata gościła urocza miejscowość Geraardsbergen z metą ulokowaną na kultowym podjeździe pod Muur Kapelmuur, znanym kibicom kolarstwa choćby ze zmagań szosowców w Ronde van Vlaanderen.

Sama runda była dość krótka najeżona dużą ilością podjazdów i technicznych zakrętów. Dla mnie był to pierwszy w tym roku start przełajowy, Belgowie mieli już w nogach dwa/trzy. Dodatkowo był to dla mnie pierwszy wyścig w nowej kategorii wiekowej – junior, co oznacza dłuższy wyścig.

Sam wyścig pojechałem mocnym, równym tempem bez większych problemów technicznych. 7-krotnie pokonywany podjazd pod Muur Kapelmuur dał popalić. Ostatecznie 45. miejsce w stawce najlepszych juniorów świata.

Pierwszy wyścig zawsze jest trudny, teraz powinno być łatwiej.

Podsumowując, okazja ścigania się na takim poziomie była dla mnie świetnym przeżyciem, a zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w następnych wyścigach. Jeszcze tutaj wrócę! :D

fot. Jens Morel

COMMENTS

DISQUS: 0