Sprinterski finisz w Katowicach

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Sprinterski finisz w Katowicach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Podczas Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe warunki nie rozpieszczały zawodników, ale nie przeszkodziło to kolarzom CST 7R pojechać kolejnego bardzo dobrego wyścigu.

Na starcie w Katowicach stanęła doborowa stawka kolarzy z całą plejadą zawodników CST 7R MTB Team oraz JBG-2 Cryospace. W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć mistrza Polski i lidera CST 7R w jednej osobie, czyli Dariusza Batka. Zaplanowana trasa raczej nie mogła przysporzyć kłopotów czołówce polskiego MTB, ale pogoda nieco urozmaiciła rywalizację. Padający przed wyścigiem intensywny deszcz spowodował, że na trasie było sporo wody i błota, a zawodnicy wyglądali na mecie podobnie jak dwa tygodnie temu w Gliwicach po maratonie Bike Atelier.

Zawody przebiegały zgodnie z oczekiwaniami – walka toczyła się pomiędzy zawodnikami CST 7R i JBG – jednak sama końcówka przypominała bardziej etap sprinterski wyścigu szosowego. Kibice mieli okazję obejrzeć fantastyczny finisz, gdzie do samej kreski, podobnie jak przed tygodniem w Gdyni, walczyli ze sobą Darek Batek i Karol Rożek. Obaj kolarze wpadli na metę razem i zanotowali ten sam czas, więc trudno było ocenić kto wygrał. Decyzją sędziów „o ćwierć koła” zwyciężył zawodnik JBG, a Darek tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem.

W rywalizacji kobiet po raz kolejny nie miała sobie równych Rita Malinkiewicz, która dotarła na metę z dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami. Bardzo dobrze spisali się również zawodnicy CST 7R rywalizujący na dystansie MEDIO, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium.

Powyższe wyniki złożyły się na zwycięstwo grupy CST 7R klasyfikacji drużynowej, zatem z Katowic wyjechaliśmy w pełni usatysfakcjonowani.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe Katowice

open / kategoria

GRAND FONDO

Rita Malinkiewicz – 1. m-ce / 1. m-ce,

Dariusz Batek – 2. m-ce / 2. m-ce,

Michał Neumann – 5. m-ce / 5. m-ce,

Jakub Najs – 21. m-ce / 8 m-ce.

MEDIO

Michał Kucewicz – 1. m-ce / 1. m-ce,

Maciej Pitach – 2. m-ce / 2. m-ce,

Michał Kwiatek – 12. m-ce / 3. m-ce.

Klasyfikacja drużynowa

CST 7R MTB Team – 1. m-ce.

Fot. Magdalena Wójcik

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0