Garmin MTB Series – jesienne ściganie czas zacząć

Garmin MTB Series – jesienne ściganie czas zacząć

Ruszyły zapisy na wiosenną edycję Garmin MTB Series 2018
Najlepsze Maratony MTB w sezonie 2016
Wyniki – 24-25 września 2016
Wyniki 30 września – 1 października 2017
Garmin MTB Series – kalendarz 2016

Już w najbliższą niedzielę – 23 września w Wejherowie odbędzie się pierwszy etap jesiennej edycji Garmin MTB Series 2018.

Po wielkich emocjach podczas pierwszej wiosennej edycji cyklu, przyszedł czas na tradycyjne, jesienne ściganie w sprawdzonych lokalizacjach. Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów MINI i MAXI.

Na listach startowych trzech jesiennych etapów cyklu widnieją już nazwiska ponad tysiąca zawodniczek i zawodników, zarówno amatorów, jak i jednych z najlepszych w Polsce kolarzy MTB, między innymi: Piotra Rzeszutka, Tomasza Repińskiego, Przemysława Ebertowskiego, Michała Bogdziewicza, Wiktora Stankiewicza, Aleksandry Zabrockiej i Agnieszki Patoki. Po raz pierwszy najlepsi z nich powalczą o tytuł Króla i Królowej Pomorza.

Pierwszy etap jesiennej edycji Garmin MTB Series odbędzie się w Wejherowie. Start i meta tego wyścigu zlokalizowane będą przy ulicy Cypriana Norwida. Zawodnicy mogą spodziewać się dość długiego brukowanego zjazdu, starą drogą w lesie. Po drodze pojawi się kilka krótkich singli. Trasa jest szybka, ciekawa, ale bez karkołomnych zjazdów, podłoże jest ubite, bez piasku. Pojawią się również wymagające podjazdy.

“W tym roku Garmin MTB Series obchodzi swój jubileusz, cykl odbywa się już po raz piąty. Przez ten czas zawody stały się niezwykle popularne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem zawodników, których z roku na rok przybywa. Jak widać po listach startowych zawodnikom przypadła do gustu formuła zawodów. Cieszy nas fakt, że w ramach Garmin MTB Series ścigają się amatorzy dwóch kółek oraz doświadczeni i znani zawodnicy. Swój udział w jesiennej edycji oraz walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapowiedział już między innymi Piotr Rzeszutek – tegoroczny Mistrz Polski w kategorii Cyklosport” – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.

Na obu dystansach przeprowadzona zostanie klasyfikacja generalna, ale również ogólna klasyfikacja generalna OPEN obu edycji: wiosennej i jesiennej. Wyłoni ona najlepszych zawodników Garmin MTB Series 2018.

Po zmaganiach w Wejherowie, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w Stężycy na Kaszubach (30 września 2018). Cykl zakończy się wielkim finałem w Rumi (7 października 2018). Cały czas trwają zapisy zarówno na zawody w Wejherowie, jak na pozostałe edycje. Aby zarejestrować się, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl

COMMENTS

DISQUS: 0