Finał XX edycji Pucharu Smoka MTB w Kątach

Finał XX edycji Pucharu Smoka MTB w Kątach

265 XCM – 63 XCO – 7 XCS – 7 Uphill – 1 XCE
Milko Mazury MTB – Bitwa o twierdzę Boyen
Świetny występ Aleksandry Podgórskiej w cross country na Węgrzech (UCI C1)
Drużyna Hurom Sławno Kellys podsumowuje pierwszą część sezonu
Jarosław Żur (Head Luboń Skomielna Biała) – Górale na Start, Boguszów Gorce

W sobotę 8 września w Kątach odbyła się finałowa XX edycja “Pucharu Smoka MTB”.

Zawodnicy startujący w Kątach mieli przed sobą nie lada wyzwanie. Czekała na nich wymagająca i pofałdowana trasa, którą organizatorzy zapowiadali jako jedną z najtrudniejszych w cyklu. Pogoda tego dnia sprzyjała kolarzom i na starcie stanęło ponad 110 zawodników! Impreza przyciągnęła wielu cyklistów ścigających się w najważniejszych wyścigach w Polsce i zagranicą nie zabrakło również kolarzy lokalnych, a nawet początkujących amatorów chcących spróbować przygody z tą wymagającą dyscypliną sportu.

Do rywalizacji zostały przygotowane cztery trasy przystosowane do wieku kolarzy. Trasy różniły się długością oraz trudnością techniczną. W zawodach rywalizowali kolarze w każdym wieku od najmłodszej kat. do lat 6 po najstarszą powyżej 45 lat.

Najpierw swoje wyścigi miały dzieci w kategorii do 6 lat i do 8 lat. które miały do przejechania 150m. i 200m. Potem już na trasie rundy liczącej 1300 metrów rywalizowali starsi w różnych kategoriach wiekowych. Na najdłuższej pętli liczącej ponad 4 km. rywalizowali zawodnicy powyżej 13 roku życia. Mieli do pokonania od 1 do 4 pętli.

Zawody o “Puchar Smoka” zostały zorganizowane przez Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie. Za przygotowanie trasy oraz sędziowanie odpowiedzialny był Kamil Cygan. Wyniki zawodów dostępne na stronie www.pucharsmoka.pl w zakładce Kąty. Patronat medialny nad imprezą objęli: www.nowyzmigrod24.pl www.wirtualnejaslo.pl www.mtb-xc.pl www.jaslo4u.pl Trendy Radio oraz Gazeta Fakty Jasielskie.

GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA TUTAJ: http://www.pucharsmoka.pl/galeria

COMMENTS

DISQUS: 0