Bike Maraton Wałbrzych. Znów ścigamy się na Chełmcu

Bike Maraton Wałbrzych. Znów ścigamy się na Chełmcu

Czas na finał Bike Maratonu 2019
Bartosz Janowski (Romet Racing) – Bike Maraton – Wisła
Plan na weekend 18/2017
Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba. 100 + dla Wojciecha Halejaka
Ekipa Inter Cars ścigała się w górach!

Trasy ubiegłorocznych Mistrzostw Polski XCM nie mogło zabraknąć w kalendarzu Bike Maratonu 2018.

Jak co roku – jest kilka zmian i kilka modyfikacji, ale szkielet wałbrzyskiej trasy jest niezmienny: masyw Chełmca i masyw Trójgarbu. Te dwie góry kryją w sobie niesamowity potencjał i niezliczoną ilość dróg, ścieżek i ścieżynek, od lat eksplorowanych na potrzeby wałbrzyskich wyścigów. I nie bez powodu Bike Maraton bywał w Wałbrzychu już kilkanaście lat temu, a od kilku lat znów pojawia się tam cyklicznie. Są miejsca gdzie góry są wyższe, a odległości większe, ale myli się ten kto nie docenia Gór Wałbrzyskich. Tu naprawdę jest gdzie i co jechać.

Trasa wałbrzyskiego Bike Maratonu lawiruje między Wałbrzychem (start i meta usytuowane tuż obok Aqua Zdroju), Boguszowem – Gorce (ta miejscowość również napisała swój własny rozdział w historii Bike Maratonu), Lubominem i Jabłowem. Trasa zahacza również delikatnie o obrzeża Szczawna – Zdroju. Zawodnicy będą mieli okazję do podziwiania rozległych panoram z widokowych leśnych dróg pnących się w najwyższe partie gór, do stromych zjazdów w gąszczu sudeckiej buczyny i wśród strzelistych świerków. Potem przejadą niejedną górską doliną aby znów solidnie napracować się na kolejnym podjeździe. W Wałbrzychu będzie po prostu wszystko i nie bez powodu ten właśnie maraton jest jednym z najbardziej lubianych wyścigów cyklu. Wypada oczywiście nadmienić, że Bike Maraton 2018 powoli acz nieuchronnie zmierza do tegorocznej mety. Przed nami jeszcze tylko UCI Marathon Series w Jeleniej Górze 23 września (znów więc kapitalna tarsa!) i finał w Sobótce 13 października. Ale najpierw oczywiście Wałbrzych!

W Wałbrzychu organizatorzy proponują na dystansie MINI klasyczne 25 km i przewyższenie 660 m, na dystansie MEGA 49 km z przewyższeniem 1580 m i na GIGA 72 km z przewyższeniem 2440 m. Profil najdłuższego dystansu musi budzić respekt i znów będzie to wyścig dla najmocniejszych. MINI, zgodnie ze zwyczajem, to maraton MTB w niewielkiej pigułce, do przejechania i pościgania się dla wszystkich. MEGA – znów gdzieś po środku – żeby go przejechać z dobrym rezultatem, trzeba po prostu jeździć. Pamiętajmy – Bike Maraton to przecież impreza dla wszystkich.
Znów rozegrane zostaną też otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w maratonie MTB, a najmłodsi pościgają się w kolejnej edycji Sonko Bike Maratonu.
Biuro zawodów, jak zwykle, będzie działało już w piątek w godzinach 16:00 – 21:00 (ul. Ratuszowa, kompleks sportowy Aqua Zdrój w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień.

Bike Maraton w Wałbrzychu wystartuje w sobotę 8 września o 11:00. Więcej na https://bikemaraton.com.pl

Warto w Wałbrzychu zostać dzień dłużej – w niedzielę kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg – II Półmaraton Górski Wałbrzych i Dziesiątka Staropolanki.

COMMENTS

DISQUS: 0