Myślenice dla wielbicieli błotnych kąpieli

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Myślenice dla wielbicieli błotnych kąpieli

W sobotę 25 sierpnia 2018 r. odbyła się ostatnia wakacyjna edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach. Było mokro, było ciężko… ale takie jest właśnie pure MTB!

Po długim, upalnym lecie przyszedł czas na ochłodzenie i opady. Choć to pierwsze większość zawodników powitała z prawdziwą ulgą, to jednak padający – momentami bardzo intensywnie – deszcz przyczynił się do wzrostu stopnia trudności wyścigu w Myślenicach. A ten już przed zawodami szacowany był na 4/5.
Pogodowe komplikacje nie zatrzymały jednak uczestników maratonu. Mimo tworzących się miejscami błotnistych sekcji, trasa wiodąca wzniesieniami Pogórza Wielickiego – wymagająca, prawdziwie górska, o cechach tzw. „pure MTB” – bardzo się podobała. Tak bardzo, że w opinii startujących Myślenice powinny na stałe zagościć w kalendarzu Kellys Cyklokarpaty.

W ramach maratonu na dystansie Hobby odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Pracowników Oświaty. Ponadto zwycięzców Mega i Giga open czekała dodatkowa nagroda: bon na Uphill na słowackim Chopoku!

196 zawodników ścigało się na dystansie Hobby, który w Myślenicach wyniósł równo 25 km. Najlepszymi okazali się Tomasz Niedźwiecki (czas: 01:16:21), Paweł Galik (strata: +00:04:04) oraz Jan Głowacki z ROWEROMANIA (strata: +00:04:04). Wśród kobiet najszybsze były Joanna Głowacka z ROWEROMANIA (czas: 01:41:23), Klaudia Powroźnik z Baran Cycling Team (strata: +00:06:22) oraz Olga Sołtys z THULE – JMP (strata: +00:19:20). W kategorii Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty – Mężczyźni triumfowali Bartosz Fetler z Rowerowy Bytom – Rowerek (czas: 01:22:31), Maciej Ściga ze Stowarzyszenia „Rowerowe Świętokrzyskie” (strata: +00:01:43) oraz Łukasz Grzesik z www.printsmarket.pl (strata: +00:04:59). W kategoriach Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty – Kobiety i zarazem Członkowie ZNP Kobiety najlepsze były Krystyna Miłek z SST Lubcza (czas: 02:22:07), Daniela Węglińska z Roztocze Cycling Team (strata: +00:12:46) oraz Agnieszka Obrzud (strata: +01:38:01). Kategorię Członkowie ZNP Mężczyźni wygrali Paweł Jaźwa z Team Satel (czas: 01:33:42), Marcin Kosiński z ZNP KOZIENICE (strata: +00:01:45) oraz Marcin Przetacznik z Grupetto Gorlice (strata: 00:06:01).

Na dystansie Mega o długości 43 km wystartowało 150 osób. Najszybsi byli Piotr Krawczyk z REAL 64-STO (czas: 02:34:31), Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM (strata: +00:00:50) oraz Maciej Głowacki z BIKEBOARD (strata: +00:10:21). Wśród kobiet triumfowały Katarzyna Galewicz z TWOMARK Specialized (czas: 03:28:39), Natalia Kołodziej z Gomola Trans Airco (strata: +00:20:13) oraz Monika Podos z TTC MPEC Tarnów (strata: +00:22:05).

Królewski dystans Giga, czyli trasę o długości 71 km, wybrało 38 uczestników, w tym przedstawiciele kategorii „Elita” dla zawodników licencjonowanych. Kategorię Giga Open wygrali Andrzej Jarosz z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (czas: 04:48:22), Krzysztof Celary z BIKEBOARD (strata: +00:06:06) oraz Paweł Chrząszcz z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (strata: +00:08:53).

Ostatni wakacyjny maraton Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach można zaliczyć do bardzo udanych. Choć był to debiut, trasa spełniła oczekiwania uczestników, nawet przy deszczowej pogodzie. Urokliwe ścieżki Pogórza Wielickiego, ciekawe sekcje techniczne, sympatyczna atmosfera – to wszystko zadecydowało o sukcesie zawodów. Z przyczyn organizacyjnych dekoracja kobiet z dystansu Mega oraz dekoracja zwycięzców dystansu Giga została nieco przesunięta w czasie – trzeba było poczekać, aż zawodniczki i zawodnicy zajmujący miejsca na podium ukończą wyścig.

Jak zwykle w miasteczku zawodów stanął multimedialny kiosk, w którym każdy chętny mógł wydrukować dyplom z aktualnych i historycznych edycji maratonów z sezonu 2018. Myślenice to kolejny już wyścig zaliczany do klasyfikacji „Bomba Nie Wybiera vol. 2”. Jest to dodatkowa klasyfikacja dotycząca wyznaczonych przez organizatora segmentów (wspólnych dla wszystkich dystansów) zarejestrowanych w aplikacji Strava, prowadzona podczas najtrudniejszych edycji Kellys Cyklokarpaty. Oprócz Myślenic brane są pod uwagę maratony w Wierchomli, Kluszkowcach, Łopusznej, Kasinie Wielkiej i Rzykach.

Ostatnia edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w tym sezonie odbędzie się w Rzykach 29 września 2018 r.
Zapraszamy do zapisów: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/
Partnerem Wydarzenia było Miasto i Gmina Myślenice.
Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.
Sponsor Główny: SISU Sport
Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt
Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #MTBXCPL, bikeBoard, bikeworld.pl
Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:
https://cyklokarpaty.pl/
https://www.facebook.com/cyklokarpaty/

COMMENTS

DISQUS: 0