Cisowianka Mazovia MTB Marathon wjeżdża do Andrespola

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon wjeżdża do Andrespola


Plan na weekend 22/2019
Andrzej Poczopko i Urszula Luboińska najlepsi w Andrespolu
Wyniki – 25-26 sierpnia 2018

Trudno w to uwierzyć, ale to dopiero pierwsze takie spotkanie między nimi. Ale co się odwlecze…

W ten weekend Cezary Zamana zabiera zawodników Mazovii do Andrespola. Zróżnicowany teren, szybka trasa i całe mnóstwo okazji do urwania się z peletonu – tak zapowiada się najbliższy maraton. Leżąca zaraz obok Łodzi gmina Andrespol ma wszystkie zalety, by stać się ciekawą miejscówką na weekendowe rowerowe wypady: treningi, jazdy ze znajomymi czy intensywne pedałowanie w terenie. Kuszą Wzniesienia Łódzkie – mocno pofałdowane obszary, na których nie braknie ani męczących podjazdów, ani szaleńczo szybkich zjazdów. Rowerem trzeba też zahaczyć o Las Wiśniowa Góra, który kusi nie tylko melodyjnym śpiewem tysięcy tamtejszych ptaków, lecz także wytyczonym traktem rowerowym. Trzeba też przemknąć brzegiem Miazgi, jednej z najbardziej malowniczych rzek w całym województwie łódzkim.

A co na samym maratonie Mazovii? Ciekawe krajobrazy, złośliwe korzenie, wirujące w oczach zawijki, szuter, dukt leśny, piasek – takie właśnie atrakcje czekają na śmiałków, którzy zdecydują się na niedzielny start w Andrespolu. Punktem kulminacyjnym będzie właśnie Wiśniowa Góra. To tam dojdzie zapewne do kluczowych ataków pojedynczych zawodników, a zmęczony peleton popęka, rozrywając się na części.
Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotował aż cztery trasy. Różnią się długością i stopniem trudności, ale łączy je malowniczość oraz możliwość bliższego przyjrzenia się urokom andrespolskiej przyrody. Najmłodsi kolarze do 13. roku życia wyruszą na dystans Hobby (7 km), osoby jeżdżące głównie rekreacyjnie mają dystans Fit (17 km), a ci chcący posmakować więcej wrażeń i stracić sporo sił na wymagającej trasie, niech wybiorą ½ Pro (41 km) lub Pro (66 km).

Kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne nie zapomniał o dzieciach. Z myślą o nich przygotował darmowe zawody. Poprowadzi je znana z telewizji Rybka MiniMini, zachęcając maluchów do 6. roku życia do świetnej zabawy.

Podczas maratonu zorganizowana będzie dodatkowa klasyfikacja mieszkańców gminy Andrespol. Wyłonimy najlepszego mieszkańca gminy w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć.

Zapisy na Cisowianka Mazovia MTB Marathon trwają. Zgłosić się można przez internet na stronie www.mazovia.zamanagroup.pl. Biuro zawodów będzie czynne także w sobotę od 15.00 do 17.00 na terenach zielonych nad stawami przy ul. Źródlanej. Sam maraton odbędzie się w niedzielę. Mieszkańcy gminy chcący rywalizować w stworzonej dla nich klasyfikacji powinni zgłosić taką informację właśnie podczas zapisów.

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Gminy Andrespol, a jej wójt Dariusz Kubus objął imprezę swoim honorowym patronatem.

COMMENTS

DISQUS: 0