Medalowy Weekend Kolarzy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych

Medalowy Weekend Kolarzy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych

23 czerwca „DARE2b” Maraton MTB w Kukowie w gminie Stryszawa
[PR] Bike Maraton Zdzieszowice – Wyzwanie Góry Św. Anny
Andrzej Kaiser po raz czwarty zwycięzcą cyklu Kaczmarek Electric MTB [PR]
Zaproszenie na Lubsko Challenge Cross Duathlon
[PR] Hurom XC Cup zainaugurowany – Góra Kamieńsk

Kolejne w tym roku medale Mistrzostw Polski przyjechały do Wałbrzycha za sprawą kolarzy KKW Whyte Nexelo Wałbrzych!

W miniony weekend odbyły się dwie najważniejsze dla naszych zawodników imprezy- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Wiśle i Mistrzostwa Polski w sprintach XCE w Lublinie. Do medali zdobytych w Lipcu (Dorota Bielecka- BMX- Brąz, Dorota Bielecka i Filip Brzóska- Sztafeta Mieszana- Srebro) dołączyły kolejne 2 brązowe medale z Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz medal z Mistrzostw Polski w Sprintach XCE Eliminator. Dwa trzecie miejsca na Finale OOM padły łupem Doroty Bieleckiej i Filipa Brzóski, którzy tym samym stali się multimedalistami MP w roku 2018. Warto podkreślić, że sam udział w OOM jest sukcesem który wymaga przebrnięcia kwalifikacji, a na starcie finału staje wyselekcjonowana grupa kolarzy i kolarek (tylko 20 Kobiet i 40 Mężczyzn).

Zarówno podczas kwalifikacji we wcześniejszej części sezonu jak i podczas sierpniowego finału, Dorota i Filip pokazali swoją klasę walcząc ze ścisłą krajową czołówką. Zawodnicy w Wiśle mieli do pokonania bardzo krętą, wymagającą technicznie i siłowo trasę. Biorąc pod uwagę ostatnie temperatury, profil trasy i konkurencję wyścigi zapowiadały się interesująco. Na miejscu okazało się, że temperatury spadły ale za to zaczął padać deszcz, przez który trasa zrobiła się dodatkowo błotnista i śliska. W takich warunkach rozpoczęła się rywalizacja najlepszych juniorek i juniorów młodszych o tytuł Mistrza Polski. Po zaciętej walce z zawodnikami, trasą i samym sobą zarówno Dorota jak i Filip ukończyli rywalizację na rewelacyjnym trzecim miejscu ( obydwoje z niewielką stratą do drugiego miejsca), tym samym zostając brązowymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Wyniki kobiet:
1. Matylda Szczecińska (WKK Warszawa)
2. Hanna Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislawia)
3. Dorota Bielecka (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych)

Wyniki mężczyzn:
1. Miłosz Ośko (WKK Warszawa)
2. Michał Śliwiński (Superior Zator)
3. Filip Brzóska (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych).

Dodatkowo, świetne wyniki indywidualne zapewniły 3 miejsce dla KKW w klasyfikacji Klubowej oraz 1 miejsce dla województwa Dolnośląskiego w klasyfikacji województw wywalczone wspólnie z wrocławskim klubem Mitutoyo AZS Wratislavia.

W Lublinie srebrny medal w Sprintach XCE w kategorii Elita wywalczyła Patrycja Piotrowska, dorzucając do swojej licznej kolekcji medali Mistrzostw Polski pierwszy wywalczony w tej konkurencji. Niestety, w tym roku o tytuł Mistrza Polski XCE z powodu kontuzji nie walczył Łukasz Szymczuk, który Mistrzem Polski XCE był przez 2 lata z rzędu. Tytuł dla klubu próbował odzyskać Kamil Tarnawski, który po obiecujących kwalifikacjach i wygranym biegu ćwierćfinałowym odpadł w półfinale. Na osłodę można dodać, że półfinał przegrał jedynie z zawodnikami którzy w finale zostali medalistami mistrzostw.

Wyniki kobiet:
1. Marta Turoboś (HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT)
2. Patrycja Piotrowska (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych)
3. Małgorzata Mazurek (GK Victoria Rybnik)

Wyniki Mężczyzn
1. Tomasz Budziński (HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT)
2. Marcin Budziński (HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT)
3. Artur Sobkowiak (Kameleon Team Piła)

6, Kamil Tarnawski (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych)

Tym samym w ten weekend KKW wyrównało stan medalowy z ubiegłego sezonu, kiedy to na koncie klubu zapisało się 5 mistrzowskich medali. Ale to jeszcze nie koniec kolarskiego sezonu, w przeciągu kolejnych tygodni czekają jeszcze 3 imprezy rangi Mistrzostw Polski (Maraton MTB w Wiśle, Enduro MTB w Srebrnej Górze oraz Górskie Szosowe MP- rozgrywane w Walimiu) i również na tych imprezach kolarze KKW będą szukali swoich szans na dobry wynik.

COMMENTS

DISQUS: 0