Prawdopodobnie najbardziej epicki wyścig etapowy sezonu już w ten weekend

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Prawdopodobnie najbardziej epicki wyścig etapowy sezonu już w ten weekend

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W Górach Sowich już w najbliższy weekend rozegra się pierwsza w historii Epicka Czwórka – czteroetapowa rywalizacja na wymagających trasach, organizowana przez Strefę MTB Sudety i Kaczmarek Electric MTB.

Jeśli szukałeś nowych kolarskich przygód, to właśnie znalazłeś jedną z nich. Mamy dla Ciebie coś naprawdę specjalnego. W połączeniu sił: jakości i standardów Kaczmarek Electric MTB oraz epickich tras Strefy MTB Sudety, opracowana została dla miłośników kolarstwa górskiego czterodniowa etapówka pod nazwą EPICKA CZWÓRKA, której pierwsza w historii edycja rozegra się w dniach 15–18 sierpnia 2018 roku, w Bielawie, w Górach Sowich.

Miłość do kolarstwa, pasja, profesjonalizm i nieograniczony zapał to cechy, które połączyły organizatorów. Połączyły również ponad 200 zawodników, pasjonatów prawdziwego MTB. W ten sposób rodzi się społeczność, która z pewnością zaistnieje w przyszłości na rowerowej scenie.

Zapowiada się niezapomniana rowerowa przygoda. Wygląda również na to, że będzie to nowa jakość i najwyższy standard na rynku polskich wyścigów etapowych. EPICKA CZWÓRKA bowiem, to nie tylko zawody, ale przede wszystkim atmosfera. Przed i po każdym dniu sportowej rywalizacji miło jest spędzić czas w gronie osób dzielących zajawkę, zainteresowania i entuzjazm. Tego nie ma na jednodniowych zawodach, gdzie w zasadzie każdy myśli o tym, żeby jak najszybciej wrócić do domu. W Górach Sowich postawiono sobie za cel aby to zmienić i, miejmy nadzieję, zapoczątkować piękną historię corocznych spotkań tamtejszych trasach.

Przechodząc jednak do konkretów ściśle rowerowych. W tym roku na zawodników czekają cztery etapy, z których każdy rozgrywany jest na dwóch dystansach: Classic (łączna długość trasy 128 km, przewyższenia 6020 m) oraz Epic (218 km długości i 9902 m w pionie).

Miasteczko zawodów zostało ulokowane na terenie Jeziora Bielawskiego w Bielawie i to właśnie tam rozpoczynać się będzie i kończyć każdy etap. Niech nie zwiedzie Was jednak ta stacjonarna lokalizacja punktu start/meta. Organizatorzy zaplanowali przebieg tras w taki sposób, aby przez cztery kolejne dni rywalizacji odcinki nie powtórzyły się choćby raz.

W taki oto sposób, biorący udział w Epickiej Czwórce, zmagać się będą z owianymi już legendami ścieżkami woków m.in. Twierdzy Srebrna Góra, Wielkiej Sowy, Zamku Grodno czy wspomnianego wcześniej Jeziora Bielawskiego. Podsumowanie i dekoracje zwycięzców poszczególnych klasyfikacji odbędą się 18 sierpnia 2018 od godz. 17.00 podczas pikniku w parku Hotelu Dębowego w Bielawie.

Więcej info o imprezie znaleźć można na stronach:

www.epickaczworka.pl

www.facebook.com/epickaczworka

Organizatorzy: Strefa MTB Sudety, Kaczmarek Electric MTB, Gmina Bielawa, OSIR Bielawa

Partnerami imprezy są m.in.: DT4YOU, Kaczmarek Electric, Cisowianka, Trezado, Aj’s Fenwicks, Twierdza Srebrna Góra, Hotel Dębowy, Foto MTB, Profi-Sport, Dobre Sklepy Rowerowe, Ultimasport, Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, PM Bike Experts, Trasy Enduro Srebrna Góra, Studio Plan, CSIR Walim, .

IMPREZA OBJĘTA OSTAŁA PATRONATEM HONOROWYM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO CEZAREGO PRZYBYLSKIEGO.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0