Cyklokarpaty zdobyte przez CST 7R MTB Team

Cyklokarpaty zdobyte przez CST 7R MTB Team

Rita Malinkiewicz stawia kropkę nad i
Końcówka sezonu udana dla zawodników CST
Dobre występy CST Riders na Słowacji
Imponująca końcówka sezonu CST MTB Team
Rita Malinkiewicz przedłuża kontrakt z CST MTB Team

W dziesiątym tegorocznym wyścigu Cyklokarpaty kolarze CST 7R MTB Team wygrali wszystko, co było do wygrania.

Niedzielny wyścig w Dukli był ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami Polski MTB XCM, które odbędą się w najbliższą sobotę w Wiśle. Organizatorzy określili stopień trudności trasy na trzy w skali pięciostopniowej, więc należało się spodziewać trudnej przeprawy i solidnego wysiłku. Samo położenie Dukli u podnóża góry Cergowej w Beskidzie Niskim zapowiadało, że lekko nie będzie.

Zawodnicy CST 7R MTB Team znakomicie poradzili sobie z zadaniem, zajmując w różnych kategoriach miejsca na wszystkich stopniach podium. Nie obyło się jednak bez kłopotów.

Na jednym ze zjazdów Jakub Najs zaliczył wywrotkę i nie ukończył wyścigu. Na szczęście kolarzowi nic poważnego się nie stało. Natomiast Dariusz Batek dzień wcześniej podczas treningu został użądlony przez osę. Wszystko dobrze się skończyło, choć cała sytuacja wyglądała dość niebezpiecznie. W efekcie zawodnik nie był do końca w pełni sił.

– Byłem trochę ogłuszony po przygodzie z osą, ale czułem się w miarę OK. W niedzielę pomyliłem trasę i zaliczyłem jedną górę więcej niż reszta stawki, co spowodowało, że z pierwszej pozycji spadłem na około dziesiątą i musiałem gonić. Jednak jakoś poszło i dałem radę. Teraz chwila odpoczynku i kierunek Wisła – podsumowuje lider CST 7R MTB Team.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Cyklokarpaty

Elita GIGA

Dariusz Batek 1. m-ce, Michał Neumann 2. m-ce, Rita Malinkiewicz 1. m-ce.

GIGA Open

Michał Kucewicz 1. m-ce, Karol Kucięba 5. m-ce /1. w kategorii/.

MEGA Open

Michał Kwiatek 17. m-ce /3. w kategorii/.

COMMENTS

DISQUS: 0