W najbliższą niedzielę Dare2b MTB Maraton w Piwnicznej

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

W najbliższą niedzielę Dare2b MTB Maraton w Piwnicznej

Pamiętacie Stryszawę? Pamiętacie o czym donosił na Amator? Tym którzy nie mieli okazji czytać polecamy lekturę https://mtb-xc.pl/2018/06/14/amator-donosi-prawdziwa-gorska-wyrypa-dare2b-mtb-maraton-stryszawa/.

Już w najbliższy weekend 19 sierpnia możecie sprawdzić DARE2b MTB Maraton który tym razem wystartuje w Piwnicznej Zdroju uzdrowisku w Dolinie Dunajca w Beskidzie Sądeckim. Organizatorem jest tradycyjnie 2PM Group więc można się spodziewać prawdziwie górskiej przygody. Start i meta znajdować się będę na parkingu SkiHotelu w Suchej Dolinie. Trasy poprowadzone zostaną częściowo na pograniczu polsko- słowackim a patrząc na listy startowe wiadomo już dziś że będzie dane rywalizować ze słowackimi „bikerami” którzy startować będą na trasach DARE2b MTB Maraton Piwniczna Zdrój 2018.

Interesująco wyglądają cyfry opisujące poszczególne dystanse. Najkrótszy z nich Quarter kusi 24 km trasy ale drobnym druczkiem przeczytać można informację że do pokonania jest 1000 m w pionie a to gruntownie zmienia spojrzenie na trasę. Średni dystans HALF – to już poważne 45 km i około 1900 metrów do podjechania ,ale na osłodę dostajemy kilka ekscytujących zjazdów ciągnącymi się ścieżkami i pełną garść panoram na Dolinę Popradu, Pieniny, Tatry i Spisz. A podjazd na Wielki Rogacz da satysfakcję każdemu kto wtoczy swój rower bez „podpychu”. Najdłuższy z dystansów Full – przeznaczony dla wyjątkowo „upartych” zawodników to już dodatkowa pętla w rejonie Przehyby i podwójny podjazd na Przełęcz Żłobki będący sprawdzianem „psychy” każdego ze śmiałków którzy odważą się z nim zmierzyć. Tak przygotowany mix da startującym 67 km długości i ok. 2700 metrów przewyższenia.

Dare2b MTB Maraton to nie tylko maraton to między innymi Prawdziwe Zawody Rowerowe dla Dzieci prowadzone przez szkółkę kolarską Movimento po okiem „Trenejro” Marcina Bialika ale też kampania rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi prowadzona we współpracy z Fundacją Iskierka. W ramach tej współpracy jeździsz, nawijasz kilometry i pomagasz dzięki Endomondo (szczegóły tu: https://fundacjaiskierka.pl/2018/07/rowerem-do-lata-czyli-odlottowa-jazda-dla-iskierki/ )

Start maratonu 19 sierpnia 2018
SkiHotel Sucha Dolina 33 godz. 11/00
Start zapisów do zawodów dla dzieci godz. 11/30.

Maraton odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój. Partnerem głównym cyklu jest marka VEMONT producent obuwia i odzieży do różnych form aktywności outdoorowych. Partnerem Strategicznym jest spółka ELZAT działająca branży energetycznej. Wśród sponsorów DARE2b Polska , Sklep i Serwis Rowerów „ U Żaby” z Nowego Sącza, Shimano Polska, Token Polska dystrybutor rowerowej biżuterii, Lemonbike dystrybutor karbonowych kół Evanlite.

COMMENTS

DISQUS: 0