Dariusz Batek skoncentrowany na obronie tytułu Mistrza Polski w maratonie MTB

HomeWywiady

Dariusz Batek skoncentrowany na obronie tytułu Mistrza Polski w maratonie MTB

Każdy z kolarzy specjalizujący się w maratonach MTB z całą pewnością myśli już o tym, co wydarzy się 18 sierpnia w Wiśle, bowiem właśnie tego dnia odbędą się mistrzostwa Polski w tej odmianie kolarstwa górskiego. Nie inaczej jest z liderem grupy CST 7R MTB Team i obrońcą tytułu mistrzowskiego Dariuszem Batkiem.

Zbliża się najważniejsza impreza sezonu, czyli mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Przed drużyną i przed Tobą trudne zadanie obrony tytułu.

Zadanie nie będzie łatwe, ale skoro udało się je zrealizować trzy razy, to dlaczego nie czwarty? Trasa zapowiada się na ciężką i będzie to trudny wyścig dla każdego, kto w nim wystartuje. Szanse są równe, a ja pojadę tam, podobnie jak w ubiegłym roku, tylko z jedną myślą, nastawieniem i celem.

Jak zmiana terminu i lokalizacji mistrzostw wpłynie na rywalizację? Na ile znasz trasę w Wiśle i czy ma to większe znaczenie?

To prawda, że termin i miejsce zostały zmienione. Nie wiem do końca dlaczego, ale tak jest i już. Trzeba się dostosować do nowej sytuacji. O trasie wiem niewiele, ale mam nadzieję, że uda mi się ją przejechać przed wyścigiem. Wtedy będę wiedział czego się spodziewać, ale myślę, że nie będzie to miało większego wpływu na końcowy wynik.

Niedawno miałeś kontuzjowane ramię. Odczuwasz jeszcze skutki tej niefortunnej kontuzji?

Kontuzja była o tyle nieprzyjemna, że daje o sobie znać do dzisiaj. Musiałem zmodyfikować swoje przygotowania i dopasować je do możliwości i nowej sytuacji. Miałem podobną sprawę kilka lat temu i faktycznie takie urazy goją się miesiącami. Zostało jeszcze trochę czasu, więc liczę na dobry występ.

Po mistrzostwach Polski kolejną ważną imprezą będzie wrześniowy 7R CST MTB Gdynia Maraton, którego sponsorami i współorganizatorami są firmy 7R i CST. W Gdyni będziemy gospodarzami, więc trzeba dobrze pokazać się w „naszym” maratonie.

Dokładnie. Dzięki współpracy naszych dwóch sponsorów, czyli firm CST Poland i 7R, doszliśmy do momentu, w którym będziemy mieli swój maraton. Oczywiście, niemały udział ma w tym też miasto Gdynia, gdzie odbędzie się ta impreza. Sponsorami tytularnymi zostały firmy 7R i CST, co świadczy o znakomitej współpracy nie tylko na bazie grupy, ale ogólnego pomysłu na kolarstwo. To maraton o tyle ważny, że po pierwsze to nasza impreza, a po drugie odbędzie się tydzień przed mistrzostwami świata, które są w tym roku rozgrywane we Włoszech. Zapraszam wszystkich miłośników MTB do Gdyni, a wcześniej na mistrzostwa Polski do Wisły.

COMMENTS

DISQUS: 0