W Kasinie Wielkiej zakończył się dziewiąty etap Kellys Cyklokarpaty

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

W Kasinie Wielkiej zakończył się dziewiąty etap Kellys Cyklokarpaty

W niedzielę 29 lipca 2018 r. w Kasinie Wielkiej odbyła się dziewiąta edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Nie zabrakło prawdziwych gór, wymagających tras, ale i zapierających dech w piersiach widoków…

Upalna, słoneczna pogoda, nieliczne obłoczki na niebie, lekki wiatr… przy takiej właśnie aurze ścigali się uczestnicy zawodów Kellys Cyklokarpaty w Kasinie Wielkiej. Mimo padających na południu Polski ulewnych deszczy, na trasach było w miarę sucho. Tym razem jednak to nie wilgoć, kałuże i błoto przesądziły o trudności rywalizacji. Zadecydowały o tym prawdziwie górskie okoliczności przyrody: strome, wymagające kondycyjnie podjazdy, szybkie i bardzo techniczne zjazdy, a wszystko to skąpane w gorącym, letnim słońcu, które niewątpliwie dorzuciło swoją cegiełkę do warunków, jakie panowały w miniony weekend w Beskidzie Wyspowym. Dlatego też zapowiadany stopień trudności trasy (4/5) w rzeczywistości odczuwany był przez wielu uczestników jako wyższy. Z tego powodu dekoracje zwycięzców poszczególnych dystansów zostały nieco przesunięte w czasie, o czym wszyscy uczestnicy zostali poinformowani jeszcze przed rozpoczęciem zawodów.

Maraton w Kasinie Wielkiej zorganizowany został we współpracy ze stacją narciarską Kasina Ski i działającym na nim od zeszłego roku Bike Parkiem Kasina. W ramach opłaty startowej każdy zawodnik mógł skorzystać z bike parku, oferującego dziewięć tras rowerowych o różnym stopniu trudności: od zielonej FAMILI, odpowiedniej nawet dla rodzin z dziećmi, po czarną ARNOLD, dla zaawansowanych amatorów dwóch kółek. Na szczyt wwoził kolarzy nowoczesny, szybki wyciąg kanapowy.

Na dystansie Hobby, który w Kasinie Wielkiej wyniósł 30,5 km, pojechało 197 osób. Wśród nich triumfowali Tomasz Sikora z TKKF Uklejna Myślenice (czas: 01:37:57), Tomasz Niedźwiecki (strata: +00:03:23) oraz Jan Miłek z SST Lubcza (strata: +00:09:03). Najszybsze kobiety na tym dystansie to Olga Sołtys z THULE – JMP (czas: 02:37:49), Klaudia Powroźnik z Baran Cycling Team (strata: +00:00:55) oraz Marzena Głowacka z Truck Partner Zettransport Nowy Sącz (strata: +00:02:41).

Dystans Mega o długości 49,5 km wybrało 180 zawodników. Zwycięzcami zostali Piotr Krawczyk z REAL 64-STO (czas: 03:24:35), Maciej Pitach z CST 7R MTB Team (strata: +00:00:07) oraz Słowak Tomáš Burcák z ProEfekt team (strata: +00:05:08). Wśród kobiet triumfowały Natalia Kołodziej z Gomola Trans Airco (czas: 04:29:08), Joanna Dychtoń (strata: +00:20:23) oraz Daria Radczuk (strata: +00:26:13).

W królewskim dystansie Giga (69 km) wzięło udział 42 uczestników, w tym przedstawiciele kategorii „Elita” dla zawodników licencjonowanych. W kategorii Giga Open triumfowali Andrzej Jarosz z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (czas: 04:32:45), Mateusz Rejch z T-Bike Racing Team (strata: +00:16:57) oraz Tomasz Leśniak z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów (strata: +00:17:45). Natomiast spośród zawodników Elity najszybsi byli Dariusz Batek z CST 7R MTB Team (czas: 04:08:00), Michał Neumann z CST 7R MTB Team (strata: +00:12:42) oraz Michał Martyka z Kellys Bikes (strata: +01:50:08).

Maraton Kellys Cyklokarpaty w Kasinie Wielkiej na pewno wszyscy zapamiętają na długo. Chociaż trudności techniczne i kondycyjne przy tak wysokiej temperaturze powietrza mocno dały się uczestnikom we znaki, to jednak większości z nich spodobały się malownicze ścieżki Beskidu Wyspowego. Nie było problemu z oznakowaniem tras, a dzięki dobremu ich zabezpieczeniu udało się również uniknąć poważniejszych zdarzeń z udziałem zawodników. Tradycyjnie już zawsze każdy chętny mógł wydrukować dyplom z aktualnych i historycznych edycji maratonów z sezonu 2018 w multimedialnym kiosku, dostępnym w miasteczku zawodów.

Kasina Wielka to kolejny już wyścig zaliczany do klasyfikacji „Bomba Nie Wybiera vol. 2”. Jest to dodatkowa klasyfikacja dotycząca wyznaczonych przez organizatora segmentów (wspólnych dla wszystkich dystansów) zarejestrowanych w aplikacji Strava, prowadzona podczas najtrudniejszych edycji Kellys Cyklokarpaty. Oprócz Kasiny Wielkiej brane są pod uwagę maratony w Wierchomli, Kluszkowcach, Łopusznej, Myślenicach i Rzykach.

Kolejne edycje Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty:
Dukla 12 sierpnia 2018
Myślenice 26 sierpnia 2018
Rzyki 29 września 2018
Zapraszamy do zapisów: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/
Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.
Sponsor Główny: SISU Sport
Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt
Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl
Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:
https://cyklokarpaty.pl/
https://www.facebook.com/cyklokarpaty/

COMMENTS

DISQUS: 0