Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak Mistrzami Polski XCO

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak Mistrzami Polski XCO

REKLAMA
Transfery w kolarstwie górskim [2017]
Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) po zwycięstwie w 4 Stage MTB Race Lanzarote UCI S1
Kross Racing Team odkrywa karty. Nowe stroje dla Mai Włoszczowskiej i spółki
Wyniki – 24-25 lutego 2018
Program Cykliczny powraca na YouTube

Zawodniczka Kross Racing Team w Mrągowie pokonała o ponad minutę Katarzynę Solus-Miśkowicz i Gabrielę Wojtyłę. W wyścigu panów triumfował Bartłomiej Wawak przed Markiem Konwą i Krzysztofem Łukasikiem.

Rywalizacja o biało-czerwoną koszulkę najlepszego kolarza i kolarki górskiej rozgrywane były w słonecznych warunkach, a selektywna trasa na górze Czterech Wiatrów zapowiadała udane zawody.
Początkowo stawka kobiet jechała razem, dopiero po chwili na czoło wysunęła się Maja Włoszczowska i Katarzyna Solus-Miśkowicz. Po wjeździe na trzecią rundę Maja zaatakowała
i zaczęła powiększać przewagę nad resztą stawki.

Włoszczowska na metę wjechała z ponad minutą przewagi i pewnie zgarnęła kolejny tytuł mistrzowski w swojej karierze.

„Dzisiaj było bardzo ciężko, trasa była wymagająca a do tego było bardzo gorąco. Czułam się dobrze, kontrolowałam sytuacje od początku. Zdecydowałam się odskoczyć w połowie wyścigu, zdobyć bezpieczną przewagę, którą dowiozłam do mety. Cieszę się bardzo ze złotego medalu” – powiedziała na mecie Maja Włoszczowska.

W wyścigu mężczyzn triumfował drugi z zawodników Kross Racing Team – Bartłomiej Wawak. Zaatakował on na trzeciej rundzie i do końca wyścigu powiększał przewagę nad resztą stawki. Drugi zawody ukończył Marek Konwa, trzeci był Krzysztof Łukasik.

„Trasa bardzo ciężka, masa podjazdów, walka była dość zacięta. Naprawdę trasa dała nam mocno w kość i trzeba było dać dzisiaj z siebie 100%, żeby odnieść zwycięstwo.” – skomentował swoją wygraną Wawak.

 

COMMENTS

DISQUS: 0