Mrągowo jest już gotowe na wielkie kolarskie emocje

Mrągowo jest już gotowe na wielkie kolarskie emocje

Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Lanzerheide 2018
Święto kolarstwa w Jeleniej Górze. Przed nami Maja Race 2017
Półmetek sezonu CST 7R MTB Team
Puchar Polski w cross country – kalendarz 2018
Wyniki – 7-8 lipca 2018

W najbliższy weekend po raz pierwszy w historii nasz region stanie się areną zmagań pretendentów do tytułu Mistrza Polski.

Do rywalizacji na Górze Czterech Wiatrów mają przystąpić m.in. Maja Włoszczowska, Marek Konwa, Bogdan Czarnota czy Patryk Piasecki. Miejscem zmagań najlepszych kolarzy w kraju będzie mrągowska Góra Czterech Wiatrów, która przez ostatnie dni zmienia się nie do poznania. Organizatorzy szykują fantastyczną trasę, i to nie tyko pod względem technicznym, ale także wzrokowym. Góra Czterech Wiatrów zapewni zawodnikom i kibicom widoki na całe miasto i przepiękne jezioro Czos.

Trasa jest już w 100% gotowa, jestem pewien, że będzie ona nie lada wyzwaniem dla zawodników. Od strony wydolnościowej na jednej rundzie o długości 4,6 km przewyższenia wahają się w okolicy 200 metrów. Przygotowaliśmy jedenaście sztucznych przeszkód, takich jak rock garden, pomost i dropy. Dodatkowo, trasa sama w sobie jest techniczna, prowadzi po zboczach G4W i charakteryzuje się sztywnymi, krótkimi podjazdami i szybkimi, niebezpiecznymi zjazdami oraz ciasnymi nawrotami – mówi Arkadiusz Cała, prezes Stowarzyszenia Luz Grupa.

Na liście startowej znajdziemy już ponad 100 nazwisk, a wśród nich te, które zna każdy kibic kolarstwa, a wśród nich obecny mistrz Polski seniorów w kategorii XC – Marek Konwa. Na starcie zobaczymy także Bartłomieja Wawak – mistrza z 2016 roku i kilkukrotnego wicemistrza, Piotra Brzózkę, który bronić będzie tytułu wicemistrza Polski, Bogdana Czarnotę, czy mrągowianina Patryka Piaseckiego, który z sukcesami żeglarskimi, z łódki przesiadł się na rower.

Tytułu bronić będzie także Maja Włoszczowska, która niedawno wygrała wyścig Pucharu Świata we włoskim Val di Sole. W Mrągowie też są trasy, na których można się mocno zmęczyć. Zapowiada się świetne widowisko, więc przyjeżdżajcie kibicować, ścigać się w amatorskich zawodach, zabierzcie ze sobą swoje pociechy, one także będą mogły powalczyć w wyścigach towarzyszących. Szykujcie się na kolarski weekend właśnie na Mazurach – zaprasza Maja Włoszczowska.

W wyścigu kobiet szyki Mai może chcieć pokrzyżować Paula Gorycka – mistrzyni z 2012 roku. Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim to przede wszystkim wyścigi o tytuł i koszulkę Mistrza Polski. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet ( XCR ). Do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. W niedzielę natomiast wyścigi elity.

Miasteczko sportowe mistrzostw mieścić się będzie na G4W. Organizatorzy przygotowują dużo atrakcji. Odbędą się imprezy towarzyszące m.in. wyścigi skierowane do amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz wyścigi Strider dla najmłodszych. Powstanie rozbudowana strefa kibica ,w której znajdą się m.in. testy rowerowe, wystawcy z branży rowerowej, stoisko promocyjne Rowerowe Mazury, strefa relaksu i darmowy poczęstunek od JBB.

COMMENTS

DISQUS: 0