Bike Maraton Bielawa. Wracamy w Góry Sowie

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Bike Maraton Bielawa. Wracamy w Góry Sowie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Rezerwujcie sobie czas na sobotę 21 lipca i przyjeżdżajcie do Bielawy. Jezioro, góry i kolejna porcja MTB – sezon w pełni, a wakacje i urlopowe rozjazdy nie są w stanie spowolnić ani, tym bardziej, powstrzymać rozpędzonego Bike Maratonu.

Za nami Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie – czas teraz na Bielawę i Góry Sowie – od lat żelazny punkt programu. To będzie już szósta edycja cyklu w tym roku, a drugi miesiąc wakacji przywitamy już w Obiszowie, gdzie organizatorzy zapraszają 5 sierpnia. Najpierw będą więc góry, a potem nieco odpoczynku na nizinach.

Góry w Bielawie prezentują się imponująco – i na mapie, i na horyzoncie. Dystans GIGA znów będzie naprawdę konkretny – przy przewyższeniu 2600 m do pokonania będą 73 km, podczas których będzie można dokładnie zwiedzić Góry Sowie. Dojedziemy aż pod Walim, Rzeczkę i Sokolec, przewijając się na drugę stronę grzbietu. Będą głazy na Kalenicy, podjazd z Przeł. Jugowskiej przez Kozie Siodło na Wielką Sowę i sporo innych sowiogórskich wisienek na torcie.

Na dystansie MEGA zaplanowano 50 km i 1700 metrów przewyższenia, co na pewno sprawi, że jeśli wybierzecie akurat tę trasę, mety nad Jeziorem Bielawskim będziecie wyptrywać z niebywałym utęsknieniem. Zresztą miejsce startu i mety to temat na osobną historię – zielone brzegi jeziora, ośrodek wypoczynkowy, kąpielisko, góry tuż obok – Bike Maraton nie mógł lepiej trafić z miejscem terminem. I od lat ten pomysł się sprawdza.

Jeśli wakacyjny klimat sprzyja poszukiwaniu nowych sportowych wyzwań, to może pora aby spróbować swoich sił w wyścigu MTB. Bike Maraton znów daje szansę tym, którzy albo zaczynają, albo nie mają ochoty tłuc się godzinami na rowerze po górskich szlakach. Dla nich jest MINI. W Bielawie to 25 km i 850 m przewyższenia, a profil trasy pokazuje, że większych trudności na tej trasie nie ma. Najpierw konsekwentnie w górę, bufet, a potem w dół, z przerwą na kilka podjazdów. To na pewno będzie maraton MTB w pigułce plus kolejna pigułka z klimatem Gór Sowich. MINI to oczywiście zawsze też okazja do startów dla mocnych i szybkich zawodników, co najlepiej widać po rezultatach zwycięzców i ich średnich prędkościach.

Biuro zawodów nad Jeziorem Bielawskim (OWW Sudety, ul. Wysoka) tradycyjnie czynne już w piątek od 16:00 do 21:00. W sobotę od 8:00 do 10:30.

Dzień po Bike Maratonie znów w Bielawie odbędzie się kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg – III Półmaraton Górski Kalenica i Bielawska „12”. Po raz pierwszy wystartuje też Ultra Sowa – bieg na 53 km. To się nazywa sportowy wakacyjny weekend… ;-)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0