Wyjątkowo trudne XC w Gdyni

Wyjątkowo trudne XC w Gdyni

Zapowiedź Northtec MTB Zimą 2016 [PR]
Lotto Poland Bike Radzymin 750 uczestników na zakończenie majówki
[PR] MP XCM 2014 – Szafraniec i Kowal ze złotem
Jolanda Neff czwarta w Pucharze Świata. Kross znów najlepszą damską drużyną
[PR] Mazovia 12h. Deszcz ich nie wystraszył

W niedzielnym wyścigu Cyklo Gdynia XC główną rolę odegrała trasa.

Zgodnie z zapowiedziami reprezentowała ona bardzo wysoki stopień trudności. Potężne przewyższenia wynikające z konieczności pokonywania licznych stromych ścianek i bardzo trudne zjazdy po korzeniach, które niektórzy zawodnicy decydowali się pokonywać schodząc z roweru. Konieczność częstej zmiany tempa i rytmu stanowiła dodatkową trudność. Warto zaznaczyć, że ten poziom trudności udało się uzyskać tylko dzięki naturalnemu ukształtowaniu terenu, z dodatkiem tylko jednej sztucznej przeszkody przy przejeździe przez leżący pień.

Bez wątpienia pozostanie to w pamięci uczestników. Wszyscy zgodnie uznali, że trasa zasługuje na na duże wydarzenie. Niewykluczone, że w roku 2019 takie będzie miało miejsce, choć na obecnym etapie za wcześnie na szczegóły. Na pewno jednak zarówno Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jak i Gdyński Ośrodek Sportu nie mają nic przeciwko temu.

W gronie odważnych najlepsi okazali się – w Elicie mężczyzn – Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini), wyprzedzając Eduarda Tomashevskiego (Kaliningrad) i Piotra Polusa z Rowerowe Kaszuby.

W elicie Pań na starcie stanęły trzy zawodniczki, choć jedna z nich (Dominika Michalak z TRIGAR.PL MTB TEAM) po pokonaniu dwóch okrążeń musiała zejść z trasy z powodu defektu. Walkę o zwycięstwo stoczyły więc Martyna Krefta z MLKS BASZTA BYTÓW, ostatecznie wyprzedzając Elżbietę Wydrowską z DIVERSEEXTREMETEAM.

Na krótszych dystansach walczyli zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wszystkie wyniki można znaleźć pod tym adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/2891/results.html

Galeria zdjęć: http://cyklo.info.pl/project/cyklo-gdynia-xc-2018/

COMMENTS

DISQUS: 0